F1.sk F1.sk

Ricciardo je netrpezlivý: F1 nechce opustiť bez titulu
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo je netrpezlivý: F1 nechce opustiť bez titulu

Daniel Ricciardo povedal, že ak si chce Red Bull dlhodobo udržať jeho služby, musí v budúcom roku dosiahnuť značné výkonnostné pokroky. Austrálčanova zmluva potom vyprší a pri úvahách o jeho ďalšej budúcnosti bude výkon auta rozhodujúci.

"Určite som prešiel určitou fázou netrpezlivosti a naďalej je tu, pretože Formulu 1 nechcem opustiť bez majstrovského titulu," skonštatoval Ricciardo v rozhovore pre Motorsport.com. "Aspoň v tejto chvíli som naďalej absolútne presvedčený, že na to mám a chcem, aby sa to podarilo čo najskôr."

"Myslel som si, že v tomto roku budeme mať fakt dobrú šancu, ale napokon to dopadlo inak. Podarilo sa nám nazbierať pódiá, ale reálne sme sa do majstrovského boja nezapojili. V budúcom roku to už s Red Bullom musí vyjsť - teda aspoň z môjho pohľadu. Som tu už niekoľko rokov a myslím si, že v tom budúcom potrebujeme spraviť väčší krok ako v tomto. Na to, aby ma presvedčili, že s nimi dokážem víťaziť."

"A či s nimi chcem víťaziť? Rozhodne. Myslím si, že by to bolo zavŕšenie celého tohto príbehu," odpovedal si Ricciardo. "Seb (Vettel, pozn. red.) to zvládol a je jediný. Moje srdce by to chcelo tiež, ale uvidíme. Chcem príležitosť na to, aby som mohol týždeň čo týždeň vyhrávať. Sám totiž verím, že naďalej som na vrchole."

Ricciardo verí, že o jeho služby by mohlo mať záujem Ferrari alebo Mercedes, pretože v týchto tímoch sa po budúcom roku môžu uvoľniť zaujímavé miesta. Pretekár z Perthu však bude môcť ostať aj v Red Bulle a nie je vylúčené, že tím mu napokon predsa len ponúkne dobré auto.

"Nech sa rozhodnem pre čokoľvek, tak rozhodnutie môžem spraviť až vtedy, keď vyprší moja zmluva s Red Bullom," hovoril ďalej Ricciardo. "Vôbec prvýkrát vo svojej profesionálnej kariére budem voľný, niečo také som ešte nikdy nezažil. Od začiatkov som bol prepojený s Red Bullom a bolo to úžasné. Záleží však aj od nich, či vôbec budú chcieť pokračovať... no a aj odo mňa, čo bude podľa mňa pre mňa najlepšie."

"Ale nech už podpíšem akúkoľvek ďalšiu zmluvu, či už predĺženie tej súčasnej alebo novú, tak nie je pravdepodobné, že to bude len na rok. Pravdepodobne to budú tri roky, takže to bude veľká súčasť ďalšieho kroku v mojej kariére. Určite o tom budem dlho premýšľať, ale hlavne chcem byť tam, kde budem mať dobrú šancu na úspech a na víťazenie. Chcem si však užívať aj prostredie ako také, pretože časťou môjho úspechu je i to, že si pri tom užívam zábavu. Nemám pocit, že každý sa baví tak, ako by mal, no pre mňa je to dôležité," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk