F1.sk F1.sk

Prevezme Porsche od roku 2021 tím Red Bullu?
zdroj: Red Bull Content Pool

Prevezme Porsche od roku 2021 tím Red Bullu?

Zahraničnými zdrojmi sa šíri mnoho rôznych informácií týkajúcich sa budúcnosti Formuly 1 a jednou z nich je aj návrat automobilky Porsche, ktorý by sa mal realizovať od roku 2021.

O správe teraz informoval aj renomovaný Motorsport Magazine s autorom Markom Hughesom. "Zatiaľ to nikto nepotvrdil a ani nevyvrátil," píše autor. "Dáva to však veľký zmysel. Red Bull môže usúdiť, že jeho program F1 týkajúci sa poslednej dekády naplnil svoje marketingové ciele a už nepotrebuje vynakladať obrovské sumy na prevádzkovanie tímu F1 - prípadne dvoch."

"Mohol by pokračovať v pozícii sponzora továrenského tímu Porsche a ťažiť z tejto spolupráce, ale ani zďaleka nie s takými výdavkami ako v súčasnosti," konštatuje Hughes.

Špekulácie hovoria o tom, že stajňu by aj naďalej viedol Christian Horner a rovnaké by ostalo aj jej sídlo, teda Milton Keynes. Nuž a ak pôjde všetko dobre, teoreticky by mohol ostať pokope aj celý technický tím Adriana Neweyho.

"Weissach a Milton Keynes by boli prepojené veľmi podobne ako Enstone a Viry v súčasnosti v podaní Renaultu," naznačuje ďalej Mark Hughes. "Pre F1 i Liberty by bolo Porsche v pozícii kompletného továrenského tímu prvýkrát od roku 1962 fantastické..."

Porsche svoj tím síce nemalo už veľmi dávno, ale v rokoch 1984 až 1987 zásobovalo motormi majstrovský McLaren a neskôr menej úspešne aj Arrows (1991). 

Nuž a spojovníkom medzi oboma organizáciami by mohol byť dobre známy Mark Webber, ktorý v Red Bulle strávil mnoho rokov a neskôr spolu s Porsche pôsobil vo WEC. No a napokon nezabúdajme ani na to, že poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko vyhral 24-hodinovku v Le Mans v roku 1971 v Porsche 917.

Najnovšie z kategórie: Porsche

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk