F1.sk F1.sk

Ecclestone tvrdí, že za problémy McLarenu nemôže len Honda
zdroj: TASR/AP

Ecclestone tvrdí, že za problémy McLarenu nemôže len Honda

Už sme vás informovali o tom, že McLaren sa podľa všetkých dostupných informácií dohodol s Renaultom a od budúceho roku bude odoberať pohonné jednotky tejto značky. Podpísanie novej zmluvy by malo byť potvrdené ešte tento víkend v Singapure a súčasne musíme očakávať, že tím si vďaka tomu udrží Fernanda Alonsa.

V rozhovore pre Daily Mail tieto správy potvrdil aj bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone. "Dohoda s Renaultom je kompletne hotová a Alonsovo zotrvanie je super správa," nechal sa počuť Angličan.

"Ale neviem si predstaviť, že McLaren bude s Renaultom o niečo spokojnejší ako s Hondou," pokračoval Bernie Ecclestone. "Nie vinou Hondy veci nefungovali. Bola to vina McLarenu. Namiesto toho, aby s nimi spolupracovali, každý deň bojovali o všetko možné. Bolo to tak trochu hlúpe."

Súčasťou tejto dohody by mal byť aj prestup Carlosa Sainza z Toro Rosso do Renaultu, ktorý by sa mohol realizovať už onedlho. Budúcnosť Jolyona Palmera je dlhodobo otázna a aj keď má s tímom podľa všetkého veľmi dobre prepracovanú zmluvu, vraj nie je úplne nepriestrelná.

Dodajme, že Honda by mala od budúceho roku dodávať motory pre Scuderiu Toro Rosso.

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk