F1.sk F1.sk

Wolff porušil sľub manželke a po rokoch zasadol do pretekárskeho auta
zdroj: FIA

Wolff porušil sľub manželke a po rokoch zasadol do pretekárskeho auta

Toto Wolff zažil na Nürburgringu s Mercedesom 190 Evo2 DTM svoj pretekársky návrat a neviedol si najhoršie, no jeho manželka Susie s týmto nasadením vôbec nebola spokojná. Bála sa.

Problém bol hlavne v jednej veci: Toto Susie ešte v roku 2009 sľúbil, že nikdy viac si nesadne do pretekárskeho auta. Predtým súťažil celých sedemnásť rokov, videli sme ho vo Formule Ford, v rakúskom šampionáte rely i v majstrovstvách FIA GT. Keď sa však v roku 2009 pokúšal s autom GT4 o prekonanie rekordu Nordschleife, havaroval v rýchlosti 270 km/h a utrpel viacero nepríjemných zranení.

"Ale toto je hlavne historické auto," reagoval Wolff pre Speedweek na margo svojho víkendového nasadenia na Nürburgringu, kde obsadil spolu s marketingovým viceprezidentom Mercedesu Jensom Thiemerom pekné ôsme miesto. Víťazstvo ukoristila dvojica Christian Danner/Stephan Rupp a v poli bolo aj mnoho ďalších kvalitných pretekárov.

"Tieto autá DTM boli pre mňa kedysi veľkým svetom. Toto bolo jednoducho nedosiahnuteľné," hovoril ďalej športový šéf Mercedesu. "Jazdiť s nimi je náramná zábava. Neľutujem to, pretože opäť sa mi potvrdilo, prečo som zakotvil práve pri tomto športe. Keď som do toho auta zasadol, mal som taký pocit, ako keby som z pretekárskych strojov nikdy ani nevystúpil."

Susie Wolffová svojmu manželovi pred pretekmi odkázala, aby sa neopovážil skončiť v bariére. On sám však vraj žiadny tlak necítil a všetko si len užíval: "Keď som ešte aktívne pretekal, tak mi išlo hlavne o výkon a preto to bolo do určitej miery stresujúce. Tentoraz som si však len užíval radosť z jazdy."

Pretekársky návrat a absolvovanie kompletnej sezóny s historickými cestovnými automobilmi však zatiaľ asi nehrozí. "S Jensom by som musel prebrať, či by sme to nejako zvládli v rámci hustého časového plánu," usmial sa Toto Wolff, na ktorého zareagoval spomínaný Jens Thiemer: "Nechajme to otvorené."

Najnovšie z kategórie: Susie Wolffová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk