F1.sk F1.sk

Autosport potvrdzuje: McLaren sa dohodol na spolupráci s Renaultom
zdroj: Renault Sport

Autosport potvrdzuje: McLaren sa dohodol na spolupráci s Renaultom

Podľa informácii Autosportu je dobojované. McLarenu sa definitívne podarilo dohodnúť s Hondou na ukončení partnerstva. Od budúceho roku nastúpi s pohonnými jednotkami Renaultu.

Rozchod bude bolestivý hlavne pre Hondu. Jej reputácia týmto krokom výrazne utrpela, McLaren bol totiž vo vyjadreniach dosť ostrý.

"Zdroje blízke Autosportu potvrdili, že McLaren sa s Renaultom dohodol na trojročnej zmluve, čím dokončí aktuálny motorový cyklus končiaci sa v roku 2020," píše sa v spomínanej správe.

McLaren sa tak po stránke pohonných jednotiek dostane na úroveň Renaultu a Red Bullu a Toro Rosso presedlá na motory Honda. Tento krok by mohol povzbudiť Fernanda Alonsa k zotrvaniu v tíme, nakoľko práve pohonný agregát Hondy bránil v pravidelných bodových zápisoch a možných bojoch o stupne víťazov.

Súčasťou dohody je aj hosťovanie Carlosa Sainza v Renaulte. Zatiaľ však nie je jasné, či sa Španiel do svojho nového pôsobiska dostane až v budúcom roku - ozývajú sa totiž hlasy, že by sa tak mohlo stať už na Veľkej cene Malajzie.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk