F1.sk F1.sk

Prečo by sa mala Honda po rozchode s McLarenom spojiť s Toro Rosso a neopustiť Formulu 1?
zdroj: Autosport

Prečo by sa mala Honda po rozchode s McLarenom spojiť s Toro Rosso a neopustiť Formulu 1?

Ešte nič nie je oficiálne, no drvivá väčšina formulovej obce čaká už len na potvrdenie toho, čo všetci predpokladajú - rozchodu Mclarenu a Hondy. Tím z Wokingu by mal prejsť na motory Renault a Toro Rosso na japonské agregáty.

Prechod z takého prominentného tímu ku béčku Red Bullu by sa japonskému výrobcovi nemusel páčiť. Na históriu bohatý McLaren so 182 víťazstvami vymeniť za Toro Rosso, ktoré má na konte len jeden triumf? Nebolo by pre Hondu lepšie skončiť s Formulou 1 úplne?

"Pre Hondu to bude horká pilulka, ktorú bude musieť prehltnúť," zamýšľa sa Gary Anderson. "No v krátkodobom meradle bude na nich vyvíjaný menší tlak a budú môcť vyskladať svoj víťazný balík. Spojenie s tímom s takým štatútom, aký má McLaren - a s Fernandom Alonsom - by vždy bolo náročné. Každý by sa na to pozeral presne takto: ´McLaren vyhral 182 veľkých cien a pozrite sa na nich teraz, ten motor Hondy musí byť strašný.´"

Gary Anderson pokračuje vo svojej analýze pre Autosport: "Spolupráca s Toro Rosso Honde umožní sa reštrukturalizovať podľa svojich potrieb bez toho, aby jej na krk dýchal McLaren. Navyše dostávajú príležitosť sa spojiť s Red Bullom, ak vyvinú dobrý balík. Na to by sa malo pozerať ako na pozitívny krok. Honda má vybavenie aj znalosti, musí ich len aplikovať."

V Toro Rosso spočiatku nebude panovať veľká radosť, no môžu z toho získať. "Toro Rosso by malo zarobiť na dodatočnom rozpočte, ktorý Honda prinesie. Som si však istý, že v rámci tímu budú spočiatku trochu sklamaní. Možno sa však dostanú naspäť tam, kde bývali - začnú opäť predstavovať cestu, ktorou sa mladí jazdci môžu dostať do sveta F1."

"Toro Rosso sa na to môže pozerať len pozitívne. Honda by budúci rok pokojne mohla prísť s niečím, čo porazí Mercedesy," dodáva Anderson.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk