F1.sk F1.sk

Má Kubica alternatívu k Renaultu?
zdroj: Mikołaj Sokół‏

Má Kubica alternatívu k Renaultu?

Multirokovania McLarenu, Renaultu a mnohých ďalších zainteresovaných strán vynechávajú jedného človeka, o ktorého budúcnosti by ľudia z našich končín radi vedeli viac: Roberta Kubicu.

O veľkom návrate poľského jazdca počúvame už dlhý čas, medzitým sa zúčastnil mnohých testov, ktoré vyvrcholili predstavením v Budapešti. Podľa všetkého však v Renaulte bude v budúcom roku jazdiť Nico Hülkenberg s Carlosom Sainzom.

"Podľa našich informácií bol uvoľnený spod krátkodobého kontraktu, ktorý mal s Renaultom od začiatku svojho programu v máji," vysvetľuje situáciu okolo talentovaného Poliaka Mark Hughes pre motorsportmagazine.com. "Na jeho požiadanie, aby mohol svoje služby ponúknuť aj iným tímom."

Medzi "iné tímy" by mali patriť Sauber a Williams. Nakoľko Sauber by sa mal stať juniorským tímom Ferrari, pravdepodobnejšia je možnosť, že zaklope na dvere Williamsu. O možnom nahradení Felipeho Massu Fernandom Alonsom sa tiež už čo-to popísalo, avšak je nepravdepodobné, že by McLaren prišiel o Hondu a Alonsa súčasne.

"Jeho výkon bol v súčasnom aute Renaultu počas maďarských testov dobrý, hoci niektoré otázky ohľadom jeho kondície zostali nezodpovedané - najviac to bolo vidno počas dlhých jázd," píše Hughes. "Ak by Kubica dokázal na zvyšné otázky po ďalších tréningoch odpovedať, bol by pre Williams perfektnou voľbou."

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk