F1.sk F1.sk

Mercedes favorizuje Ferrari a Red Bull, vyhrnul si však rukávy a svojmu autu chápe lepšie
zdroj: Ferrari

Mercedes favorizuje Ferrari a Red Bull, vyhrnul si však rukávy a svojmu autu chápe lepšie

Toto Wolff po skúsenostiach z Monaka či Budapešti očakáva, že opäť budú favoritmi Ferrari a Red Bull. Odvtedy však strieborné šípy oveľa lepšie pochopili správanie sa monopostu W08 a už cez víkend sa ukáže, či to bude stačiť.

Ferrari do Singapuru prichádza so stratou 63 bodov. Líder šampionátu má na rýchlych tratiach výhodu, no záver sezóny bude o čosi viac vyhovovať práve Scuderii.

"Doteraz sme videli, že kyvadlo sa nakláňalo podľa typu okruhu," hovorí v oficiálnom preview tímu Toto Wolff. "Trať v Singapure by mala lepšie vyhovovať Ferrari a Red Bullu. Oba tímy ukázali veľmi dobrý výkon na tratiach vyžadujúcich maximálny prítlak - na týchto miestach sme v roku 2017 mali život o dosť ťažší. Niekedy je takáto charakteristika jednoducho zabudovaná v DNA auta. Z útrap v Monaku sme sa veľa naučili, o čosi sme zvýšili svoj výkon v Budapešti a spravili sme veľký pokrok v pochopení, čo spraviť, aby sme z nášho šasi dostali maximum."

Mercedes sa v Singapure trápil aj pred dvoma rokmi, no o rok neskôr sa vrátil na najvyšší stupeň, keď porazil Red Bully. Wolff je rád, že sa tímu darí robiť pokroky, no táto trať zostáva pre jeho tím veľkou výzvou.

"Identifikácia našich silných a slabých stránok bola v posledných sezónach našou výsadou," pokračuje Wolff. "Tlačili sme, aby sme sa zlepšili vo všetkých oblastiach. Zastavili sme krvácanie, aby sme mohli zistiť príčinu našich dobrých ako aj slabých výkonov. V roku 2015 pre nás Singapur pripravil jednu z najbolestivejších skúseností v posledných sezónach. Vyhrnuli sme si rukávy, poučili sa z toho a minulý rok sa vrátili s víťazstvom."

"A hoci sme tu získali víťazstvo, toto je okruh, na ktorom máme problémy so zvládnutím kombinácie ostrých zákrut, relatívne krátkych roviniek a hrboľatého povrchu. Tentoraz prichádzame do Ázie s očakávaním veľkej výzvy," dodáva Wolff.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk