F1.sk F1.sk

Ricciardo: V Singapure pred Vettelom aj Hamiltonom
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo: V Singapure pred Vettelom aj Hamiltonom

Daniel Ricciardo prichádza na Veľkú cenu, na ktorej zbiera veľmi dobré výsledky. Priemernú pozíciu z posledných troch rokov má dokonca lepšiu než Lewis Hamilton či Sebastian Vettel. Red Bull považuje práve okruh v Marina Bay za jeden zo svojich tromfov.

Päťnásobný víťaz pretekov hovorí o Singapure len v dobrom svetle: "V posledných rokoch som tu odjazdil dve najrýchlejšie kolá, takže rýchlosť nám tu nechýba. Môj cieľ je veľmi jednoduchý. Získať pole position a následne moje prvé singapurské víťazstvo. Čas už na to dozrel."

Bola by to jeho len druhá pole position a šieste víťazstvo. Debutová pole position prišla v Monaku 2016 a víťazstvá v pretekoch plných akcie v Kanade, Maďarsku a Belgicku 2014, Malajzii 2016 a Azerbajdžane 2017.

"Preteky v Singapure nie sú len jednými z tých, na ktorých by som mohol získať víťazstvo, no sú azda aj tie najväčšie. Všetko je to o správnom načasovaní a o tom, ako si svoj víkend poskladáte. Musíte začať zľahka a nájsť si rytmus. Potom príde bod, od ktorého si môžete dovoliť viac zariskovať, no nesmiete to spraviť príliš skoro."

Daniel Ricciardo aj Max Verstappen si prinesú po desať sád ultramäkkých pneumatík - rovnako ako piloti Ferrari, Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen. Mercedesy sa vybrali len o máličko tvrdšou cestou - ultrasoftov budú mať k dispozícii len deväť.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk