F1.sk F1.sk

Sainz prestupuje do Renaultu, McLaren ukončí spoluprácu s Hondou, tvrdí Autosport
zdroj: Red Bull Content Pool

Sainz prestupuje do Renaultu, McLaren ukončí spoluprácu s Hondou, tvrdí Autosport

Podľa Autosportu podpísal Carlos Sainz dohodu, na základe ktorej by sa mal pripojiť k Renaultu a spustil by tak dominový efekt ďalších dohôd, ktoré by v prvom rade potvrdili prechod McLarenu a Toro Rossa na nové pohonné jednotky.

Dôveryhodné zdroje blízke Autosportu tvrdia, že Sainzova dohoda predčasne ukončila kontrakt medzi Renaultom a Toro Rossom, ktoré by malo začať od budúceho roka odoberať motory Hondy. McLaren by mal naopak presedlať na pohonné agregáty Renaultu, ktoré začne používať taktiež od nasledujúcej sezóny.

Mladý Španiel by mal vytvoriť spoľahlivú dvojicu s Nicom Hülkenbergom a pomôcť tak Renaultu vrátiť sa späť na čelo štartového poľa.

Aj napriek tomu, že predbežná dohoda hovorí až o roku 2018, Sainz by sa mohol pripojiť k Renaultu už počas Veľkej ceny Malajzie, čo by potvrdilo definitívny koniec Jolyona Palmera.

Ak sa tieto informácie skutočne potvrdia, Sainza by mohol v Toro Rosso nahradiť talentovaný Pierre Gasly. Jedným z uchádzačov by mal byť aj juniorský pretekár Hondy – Nobuharu Macušita, súčasný testovací jazdec McLarenu. Japonec však nemá dostatok superlicenčných bodov na to, aby smel pretekať v F1, takže by musel v šampionáte Formuly 2 obsadiť prinajhoršom tretie miesto a získať tak požadovaných 40 bodov.

Dohoda medzi Sainzom a Renaultom otvorila cestu pre Toro Rosso, ktoré by malo dokončiť prechod na motory Honda. Akonáhle bude dohoda Toro Rosso-Honda dotiahnutá do konca, potom sa bude čakať na potvrdenie zmluvy medzi McLarenom a Renaultom – hoci to bude pravdepodobne len formalita. Predpokladá sa, že všetky dohody budú dokončené na začiatku budúceho týždňa a oznámenia zverejnené ešte pred Veľkou cenou Singapuru.

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk