F1.sk F1.sk

Syn Enza Ferrariho: Želám si éru podobnú tej Schumacherovej - s Vettelom
zdroj: Ferrari Media Center

Syn Enza Ferrariho: Želám si éru podobnú tej Schumacherovej - s Vettelom

Ferrari čaká na majstrovský titul už od roku 2008 - v Pohári jazdcov ešte o rok dlhšie. Syn slávneho Enza Ferrariho verí, že podpisom novej zmluvy sa odštartuje nová éra podobná tej Schumacherovej.

Slová Piera Ferrariho priniesol nemecký Sport Bild: "Ak mu budeme schopní poskytnúť konkurencieschopné auto, prinesie titul naspäť do Ferrari."

Syn zakladateľa spoločnosti v Sebastianove Vettelove schopnosti verí. "Plne dôverujem jeho schopnostiam a verím, že spolu zažijeme veľké úspechy," pokračuje 72-ročný Piero. "Mojím želaním je, aby s nami odštartoval novú éru, akú sme pred desiatimi rokmi mali s Michaelom Schumacherom."

Aj napriek porážke v Monze je nemecký pretekár pozitívne naladený: "Pred nasledujúcimi pretekmi som plný nádeje, pretože máme dobré auto. Som plne presvedčený, že v ďalších pretekoch pôjdeme vpred, hoci to nebude med lízať."

V Singapure bude favoritom Ferrari - vysoké teploty a mnoho zákrut, zdá sa, že práve toto Scuderii vyhovuje. Oproti Mercedesu má však ešte jednu výhodu - kratší rázvor kolies.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk