F1.sk F1.sk

Asi som mal ešte kolo počkať, hovorí po kolízii s Massom Verstappen
zdroj: Red Bull Content Pool

Asi som mal ešte kolo počkať, hovorí po kolízii s Massom Verstappen

Na Maxa Verstappena sa lepí smola. Takmer polovicu podujatí vôbec nedokončil a v Monze mu tiež veľa nechýbalo. Po troch kolách kolidoval s Felipem Massom. Uznáva však, že mohol so svojím manévrom azda ešte jedno kolo vyčkať.

Max Verstappen aj s Danielom Ricciardom vyštartovali až z konca poľa. Kvalifikovali sa síce vysoko, no kvôli výmene motorových súčiastok boli posunutí nižšie. Austrálčanovi to nezabránilo v zisku štvrtého miesta, jeho holandský kolega skončil desiaty. Po incidente s Williamsom dostal defekt a do boxov mu zostávalo takmer celé kolo.

V rozhovore na Ziggo Sport Verstappen analyzuje: "Bola to obrovská škoda. Som však presvedčený, že skôr či neskôr toto nešťastie prelomím. S tým, akí konkurencieschopní sme v Monze boli, môžeme byť celkom spokojní. Podlaha sa počas jazdy smerom do boxov poškodila - bola v nej obrovská diera. Zvláštne, že auto bolo na rovinkách v podstate rovnako rýchle."

"Štart som mal dobrý, Massa s Pérezom bojovali v prvej zákrute a ja som získal jednu pozíciu." Massa sa s Verstappenom stretol o dve kolá neskôr. Nedopadlo to veľmi dobre: "Nemyslím si, že som zaútočil agresívne. Keď sa s odstupom na tú scénu pozerám, povedal by som, že som s útokom mohol ešte jedno kolo počkať. Videl som však miesto, nanešťastie mi Felipe priestor nenechal a kolízii sa nedalo vyhnúť."

Verstappen sa s Brazílčanom chce stretnúť: "Nemal som tú príležitosť v Monze, takže sa s Felipem pozhováram v Singapure. Na brzdách som bol skôr ako on, no môžeme o tom diskutovať donekonečna, nič to však nezmení."

"Singapur sú jedny z najťažších pretekov. Musíte sa veľmi dobre pripraviť. Vysoké teploty, enormná vlhosť a najdlhšie preteky v roku - som pripravený!" dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk