F1.sk F1.sk

Honda sa chce priučiť Ferrari a Mercedesu, spaľovanie oleja im ide dobre
zdroj: McLaren Media Centre

Honda sa chce priučiť Ferrari a Mercedesu, spaľovanie oleja im ide dobre

Zo spaľovania oleja sa v posledných mesiacoch stala veľká téma. Zatiaľ čo Mercedes a Ferrari boli upodozrievaní z využívania aj tejto pomôcky na zvýšenie svojho výkonu, jedno meno v tejto kauze ešte nepadlo: Honda.

Rozhodla sa už beztak slabá Honda vynechať tento trik? "Olej je pre motor dôležitý, nie len ako lubrikant ale aj počas spaľovania," odpovedá šéf Hondy, Yosuke Hasegawa, na otázky portálu motorsport-total.com. "Je preto nevyhnutné s tým pracovať." Mercedes a Ferrari sú však v používaní tohto triku na zvýšení výkonu "azda špeciálne dobrí. Musíme sa naučiť niečo z ich rýchlosti."

Zatiaľ čo Renault sa už od začiatku sezóny vo veci obracia na FIA a žiada ju, aby celú vec stopla, Hasegawa sa na celú záležitosť pozerá oveľa pokojnejšie: "Na Mercedes a ani na Ferrari som sa nesťažoval."

Po troch sezónach plných sklamania sa zdá, že sa Honda s McLarenom rozlúči. Všetko naznačuje tomu, že McLaren rokuje s Renaultom a Toro Rosso. Pre Red Bull by mohlo ísť o zaujímavú príležitosť. Nielen, že ušetrí na motoroch vo svojom juniorskom tíme, ale ak sa Honde podarí problémy odstrániť, získal by aj vlastného dodávateľa motorov, ktorého tak dlho hľadá.

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk