F1.sk F1.sk

Päť miliónov za Leclerca? Málo, hlási Gene Haas
zdroj: Ferrari

Päť miliónov za Leclerca? Málo, hlási Gene Haas

Gene Haas by ako šéf rovnomenného tímu neposkytol miesto pre talentovaného Leclerca ani v prípade niekoľkomiliónovej odmeny. Jeho biznis model totiž vyzerá trochu inak.

Ferrari robí všetko pre to, aby svojich juniorov, Antonia Giovinazziho a Charlesa Leclerca, dostali do Formuly 1. Takto by získali veľmi cenné skúsenosti. Nakoľko Haas so Sauberom odoberajú od Scuderie súčiastky, dohoda by mala byť možná. Gene Haas však jasne tvrdí, že to nepôjde tak ľahko. "Ako biznis model mi to nedáva zmysel," hovorí Američan.

Čo tým presne myslí? "Nie je žiadny tajomstvom, že príprava auta stojí 60 miliónov dolárov. Keď vám niekto dá jazdca - a teraz nehovorím len o Ferrari - zaplatí päť či šesť miliónov dolárov, ďalších 55 vám stále chýba," vysvetľuje Haas. "Potom nedáva zmysel, či človek nechá jazdiť partnera alebo platiaceho jazdca."

Namiesto toho by mali peniaze na účet tímu prichádzať zo športových úspechov: "Vždy bol naším cieľom zisk bodov. Potom sa musíme uistiť, že sa zlepšujeme a tak zarábame peniaze. To je náš biznis model." Minulý rok v tíme namiesto Kevina Magnussena jazdil Mexičan Esteban Guttieréz. Ten bol podporovaný talianskym tímom ako jeho testovací jazdec.

Úspech sa však nedostavil: Guttieréz v 21 veľkých cenách nezískal ani bod a po sezóne sa z tímu porúčal. Vyjadrenia Haasu preto dávajú jasný signál. Dva talenty Scuderie sa budú musieť pobiť o miesto v Sauberi. Smola pre Pascala Wehrleina, ktorý si bude musieť hľadať miesto niekde inde.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk