F1.sk F1.sk

Wolff: Ferrari spravilo krok späť
zdroj: Mercedes

Wolff: Ferrari spravilo krok späť

Lewis Hamilton po fenomenálnom výkone Mercedesu v Monze prevzal vedenie v šampionáte. Tota Wolffa prekvapilo, ako veľmi sa jeho rivali z Ferrari trápili.

Hoci Mercedesy boli papierovými favoritmi, dobrá rýchlosť Ferrari v Belgicku prinášala nádej, že podobný boj by sa mohol zopakovať aj na talianskej pôde.

"Podľa mňa Ferrari tento víkend spravilo krok späť," vyhlásil Wolff. "My sme si držali vyrovnaný výkon, no oni na tom neboli tak, ako všetci čakal. Red Bull štartoval z posledných pozícií a takmer skončili tretí. Niečo tu nesedí, niečo nie je tak, ako by malo. Preto rozumiem, že sú z toho sklamaní."

Na dosiahnutie dobrého výsledku v Monze je potrebná hlavne dobrá rýchlosť na rovinkách a motorový výkon. Wolff sa však optimisticky pozerá aj na správanie monopostu W08 v zákrutách.

"Každý hovorí o Monze a o krídlach v Monze. Videli ste to na niektorých našich súperoch, Red Bull v Spa experimentoval s krídlom s nízkym prítlakom a nakoniec z neho mali dobrú zbraň," chválil rakúsku stajňu šéf Mercedesu. "Aj my sme mali balík pre Monzu, no nebolo to len o nízkom prítlaku. Naše auto bolo silné aj v zákrutách. Vo všetkých typoch zákrut. To je povzbudzujúce."

Pred príchodom do Ázie sa vynárajú aj obavy: "Singapur pre nás nikdy nebol tým najlepším miestom. Minulý rok sme boli strašne šťastní, že sa nám po ťažkostiach z predchádzajúceho ročníka podarilo vyhrať. Nášmu autu nevyhovujú niektoré charakteristiky - tento rok ste to mohli vidieť na pomalých, kľukatých tratiach, ktoré viac sedeli Red Bullu a Ferrari. Nie je to však pravidlo, ktoré by sa nedalo prelomiť. Čím viac kilometrov máme za sebou, tým auto lepšie poznáme," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk