F1.sk F1.sk

Magnussen nechápe ako mohol Verstappen ostať bez trestu (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Magnussen nechápe ako mohol Verstappen ostať bez trestu (VIDEO)

Kevin Magnussen bol po skončení Veľkej ceny Talianska poriadne vytočený. Nerozumie tomu, ako mohol Max Verstappen ostať bez trestu napriek tomu, že ho nemilosrdne vytlačil z trate. Holanďan sa tesne predtým dostal pred svojho dánskeho súpera, ale keď mu to ten šiel vrátiť, skončil vo výbehovej zóne.

"Áno, bol som nahnevaný. Ale len preto, lebo neprišiel žiadny trest," povedal Magnussen, ktorý napokon prišiel do cieľa ako jedenásty. "Veď to bolo vytlačenie jazdca mimo trate. Je to pretekársky šport a udejú sa rôzne veci, ale aspoň tresty by mali byť rovnaké pre všetkých. Taký je môj pohľad."

"Bolo to pri brzdení a nenechal mi tam dostatok priestoru, takže som vyšiel na trávu a premeškal zákrutu. Mal som tam výbehovú zónu, ale ak by tam nebola, tak je to koniec... skončil by som v štrku alebo v múre."

"Tak či tak som nemal veľkú šancu na to, aby som mu útok v tej zákrute vrátil, takže nemal dôvod takto mi nedať miesto," hovoril ďalej pretekár Haasu. "Možno to neodhadol správne, ale môj názor je taký, že tresty by mali byť rovnaké pre každého."

Verstappen sa po pretekoch k situácii ani nechcel vyjadrovať, pretože podľa neho tam o žiadny incident nešlo. Tým pádom sa o vec vraj vôbec nezaujíma.

"Jedenáste miesto je však napokon asi maximom, na aké sme mohli mať," uznal Kevin Magnussen. "Človeka to hnevá, keď celý čas jazdíte na bodoch a napokon o ne prídete. Ale neboli sme dosť rýchli."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk