F1.sk F1.sk

Lauda pred druhou časťou ročníka: Ferrari je v pomalých zákrutách lepšie
zdroj: Mercedes

Lauda pred druhou časťou ročníka: Ferrari je v pomalých zákrutách lepšie

Mercedes je po prvej časti sezóny vo vedení konštruktérskeho šampionátu, ale medzi jednotlivcami patrí jeho zástupcom len druhé a tretie miesto. V minulom roku Lewis Hamilton prišiel o titul kvôli problému so spoľahlivosťou a Niki Lauda varuje, že niečo podobné sa opakovať už nemôže.

"Do druhej časti ročníka vstúpime s ešte väčšou kontrolou všetkých detailov. Veci neprezrieme dvakrát, ale trikrát," zdôraznil Lauda v rozhovore pre Speedweek. "Musíme vylúčiť technické problémy, ktorých sme mali už dosť: dvakrát prevodovka a raz motor. Spoľahlivosť je absolútne prvoradá."

"Druhým kritériom je ďalší vývoj auta. Po stránke aerodynamiky sa ešte dá pridať. Tento majstrovský boj rozhodnú vývojové preteky a ak nám spoľahlivosť nič nepokazí, tak by nám to pomohlo," pokračoval Rakúšan.

Mercedes je oproti Ferrari v nevýhode z toho hľadiska, že šancu na titul majú obaja jeho jazdci. Tým pádom je potrebné nechať ich bojovať, no na druhej strane si takto navzájom berú body.

"V minulých rokoch to pre nás bolo v tomto smere ľahké, pretože o titule sa rozhodovalo len medzi našimi jazdcami a mohlo nám byť jedno kto zvíťazí. Teraz tu máme ako súpera aj Vettela a musíme myslieť aj na extrémne prípady a nepredvídateľné situácie. Ferrari stavia len na Vettelovi. Keď dospejeme do kritickej situácie, tak to zvážime a rozhodneme. Teraz však ešte o tímovej réžii nehovorím," skonštatoval Lauda.

Jazdci Mercedesu by mali zabrať na najbližších pretekoch v Belgicku a v Taliansku, pretože tieto okruhy by mali autu W08 vyhovovať. "A to tak po stránke šasi, ako aj po stránke motora. Singapur zasa prinesie najväčšiu šancu na úspech pre Red Bull. Tí vývojovo napredujú, ale vyhrávať ešte nedokážu. V Singapure však bude silné hlavne Ferrari. Pracujeme na tom, aby sme vyriešili naše problémy z pomalých zákrut, pretože Ferrari je v nich lepšie ako my."

"Otázka stojí aj tak, koľko krokov vpred dokáže spraviť Ferrari," pokračoval Niki Lauda. "Ak spravíme jeden a oni dva, tak to bude ťažké. Ale ak to bude boj hlava na hlavu, tak máme dobré šance."

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk