F1.sk F1.sk

James Allen: Schumacherovi by sa vyrovnali Alonso s Hamiltonom
zdroj: Mercedes

James Allen: Schumacherovi by sa vyrovnali Alonso s Hamiltonom

Michael Schumacher je ikonou svetového motoršportu. Vo svojich najlepších rokoch prakticky nemal konkurenciu, azda Häkkinen s ním držal krok.

V súčasnosti sa veľa hovorí o tom, že štartové pole je plné vynikajúcich jazdcov. Dali by sa však porovnávať so Schumacherom? Odpoveď na túto otázku hľadal na svojom blogu James Allen.

"Je pravda, že Schumacher ďaleko prevyšoval konkurenciu, výzvu preňho predstavoval Häkkinen v rokoch 1998 až 2000," zamýšľa sa Allen. "Prost a Mansell svoje kariéry ukončili a Senna nás opustil. Alonso mu dal na konci jeho kariéry zabrať, no medzitým to všetko bolo len o Schumacherovi. Ferrari okolo neho postavilo pekelne dobrý stroj, zameraný na každý jeden detail, aby získal výhodu. Možno vďaka tomu vyzeral byť silnejší, než v skutočnosti bol. Je však jasné, že bol v najvyššej lige."

Momentálne máme v poli viacero majstrov sveta. Štyri tituly má Vettel, Lewis Hamilton o jeden menej a Fernando Alonso dva. Okrem nich nám vyrastá množstvo mladých pilotov.

"Z môjho pohľadu by sa Hamilton a Alonso vo svojom najlepšom období vyrovnali Schumacherovi v tom jeho," vyhlásil rodák z Londýna. "Nikto z nich nie je dokonalý, no všetci sú výnimoční a z celkového hľadiska aj konzistentní. Vettel je tiež neobyčajný a pracuje veľmi tvrdo, no pravidlá a jeho auto musia byť v užšom operačnom okne, videli sme to v rokoch 2014 a 2016."

A čo piloti Red Bullu? "Verstappen má všetko na to, aby bol výnimočný, no stále má len devätnásť rokov a všetku energiu musí zamerať na svoj vývoj. Nie je dané, že to spraví, no určite by mal. Ricciardo má tiež všetky predpoklady, no potrebuje jednu či dve sezóny vo víťaznom aute predtým, než zo seba spraví skutočnú silu. Nie je až taký rýchly ako Verstappen, no má v rukáve kopu trikov a chopí sa všetkých príležitostí, ktoré sa objavia."

"Räikkönen mal všetko, aby sa stal druhým Häkkinenom a podarilo sa mu získať jeden titul. No zatiaľ čo stále zabáva, už to nie je ten jazdec, ktorým bol vo svojich dvadsiatich rokoch. Montoyu by som sem tiež zaradiť, nevyťažil zo seba všetko," uzavrel celú vec James Allen.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk