F1.sk F1.sk

Vettel: Súperi kopírujú náš dizajn, čo je dobré znamenie
zdroj: Ferrari

Vettel: Súperi kopírujú náš dizajn, čo je dobré znamenie

Sebastian Vettel tvrdí, že niektoré konkurenčné stajne kopírujú dizajnérske prvky Ferrari. Podľa Nemca sa jedná o dobré znamenie, pretože poukazuje na to, že v tíme odvádzajú dobrú robotu.

Scuderia vyrobila v tejto sezóne svoje najsilnejšie auto za posledných niekoľko rokov. Taliani dokážu konkurovať Mercedesu a na niektorých okruhoch dokonca dominujú. Na čele šampionátu je v súčasnosti Sebastian Vettel, ktorý má pred druhým Lewisom Hamiltonom už štrnásťbodový náskok.

Na Veľkej cene Maďarska sa zrodilo double Ferrari, ale nasledujú okruhy, ktoré by mali výkonnostne viac vyhovovať Mercedesu.

„Za posledných niekoľko rokov sme nemali to najlepšie auto a faktom je, že sme neboli najsilnejší ani z hľadiska vývoja,“ povedal Vettel, ktorého slová cituje Motorsport.com. „Keď sa pozrieme na posledné tri sezóny, tak tento rok je úplne iný a stále sa zlepšujeme. Priniesli sme veľa vylepšení a mnoho ľudí kopíruje niektoré prvky nášho auta, čo je dobrým znamením.“

Ferrari bolo konkurencieschopné na každom okruhu, no napriek tomu existujú oblasti, v ktorých sa potrebuje zlepšiť. „Boli sme konkurencieschopní na každej trati, na ktorej sme súťažili. Je pravdou, že Mercedes bol občas lepším tímom a my sme boli o niečo pozadu.“

„Je to prirodzené, keďže každá trať je trochu odlišná. Jazdci majú niektoré okruhy radšej ako tie ostatné a podobné je to aj s autami. Je normálne, že raz ste hore a raz dole, ale to nie je náš cieľ. Chceme byť najlepší na každom okruhu, čo ešte nie sme, ale pracujeme na tom. Teraz sa môžme pozrieť  na veci s odstupom času a pokúsime sa zlepšiť,“ poznamenal štvornásobný majster sveta.

Do konca sezóny zostáva deväť pretekov, ale Ferrari stráca na vedúci Mercedes už výrazných 39 bodov. V tíme napriek tomu nevešajú hlavy a v boji o Pohár konštruktérov ešte nepovedali posledné slovo. „Tím je v tomto roku v oveľa lepšej forme. Je len na nás, aby sme si ju udržali. Som si istý, že máme tých správnych ľudí. Vieme, ako vybudovať silné auto a tento rok sme zlepšili aj motor, takže všetko ide tým správnym smerom. Som presvedčený, že budeme bojovať o Pohár konštruktérov a získame veľa bodov,“ dodal Vettel.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk