Alonso: Som na vrchole svojich schopností
zdroj foto: TASR/AP

Alonso: Som na vrchole svojich schopností

Tomáš Masár
12.8.2017

Fernando Alonso si myslí, že je lepší ako pred desiatimi rokmi, keď získal dva tituly majstra sveta. Po skončení aktuálnej sezóny mu vyprší trojročný kontrakt s McLarenom a preto sa musí rozhodnúť, či zotrvá v tradičnom britskom tíme, alebo zamieri inam.

Majster sveta z rokov 2005 a 2006 dosiahol svoje tohtoročné maximum na Veľkej cene Maďarska, kde sme ho v cieli evidovali na šiestom mieste. McLaren sa aj naďalej trápi s konkurencieschopnosťou, keďže je monopost MCL32 pomerne slabý a nespoľahlivý.

Alonso sa pripojil k McLarenu v roku 2015, keď prestúpil z Ferrari. Následne podpísal zmluvu, ktorá mu vyprší po skončení aktuálneho ročníku. Španiel naďalej trvá na tom, že definitívne stanovisko ohľadom svojej budúcnosti oznámi najskôr v septembri.

„Počas prestávky budem samozrejme rozmýšľať o svojej budúcnosti. Ako som už predtým povedal, v septembri alebo októbri sa rozhodnem, čo budem robiť v nasledujúcej sezóne. Som na vrchole svojich schopností a chcem vyhrávať, preto dúfam, že všetko pôjde tak ako má a nájdeme najlepšie riešenie pre každého,“ povedal Alonso, ktorého slová cituje portál crash.net.

Keďže Alonso nasmeroval väčšinu svojej kritiky na samotnú Hondu a nie na McLaren, je pravdepodobné, že sa rozhodne predĺžiť zmluvu za predpokladu, že dôjde k výmene dodávateľa motorov. McLaren však veľa možností nemá, keďže Mercedes a Ferrari odmietli akúkoľvek prípadnú spoluprácu. Jediným potenciálnym partnerom tak ostáva Renault. Pravdepodobnosť takejto dohody by sa mohla zvýšiť v prípade, že sa Toro Rosso rozhodne odoberať pohonné agregáty Hondy. Pokiaľ sa ukáže spolupráca Hondy a Toro Rossa  ako úspešná,  k odoberaniu týchto pohonných jednotiek by sa mohol osmeliť aj seniorský tím Red Bull.

12.8.2017
Odporúčame ti