F1.sk F1.sk

Alonso: Som na vrchole svojich schopností
zdroj: TASR/AP

Alonso: Som na vrchole svojich schopností

Fernando Alonso si myslí, že je lepší ako pred desiatimi rokmi, keď získal dva tituly majstra sveta. Po skončení aktuálnej sezóny mu vyprší trojročný kontrakt s McLarenom a preto sa musí rozhodnúť, či zotrvá v tradičnom britskom tíme, alebo zamieri inam.

Majster sveta z rokov 2005 a 2006 dosiahol svoje tohtoročné maximum na Veľkej cene Maďarska, kde sme ho v cieli evidovali na šiestom mieste. McLaren sa aj naďalej trápi s konkurencieschopnosťou, keďže je monopost MCL32 pomerne slabý a nespoľahlivý.

Alonso sa pripojil k McLarenu v roku 2015, keď prestúpil z Ferrari. Následne podpísal zmluvu, ktorá mu vyprší po skončení aktuálneho ročníku. Španiel naďalej trvá na tom, že definitívne stanovisko ohľadom svojej budúcnosti oznámi najskôr v septembri.

„Počas prestávky budem samozrejme rozmýšľať o svojej budúcnosti. Ako som už predtým povedal, v septembri alebo októbri sa rozhodnem, čo budem robiť v nasledujúcej sezóne. Som na vrchole svojich schopností a chcem vyhrávať, preto dúfam, že všetko pôjde tak ako má a nájdeme najlepšie riešenie pre každého,“ povedal Alonso, ktorého slová cituje portál crash.net.

Keďže Alonso nasmeroval väčšinu svojej kritiky na samotnú Hondu a nie na McLaren, je pravdepodobné, že sa rozhodne predĺžiť zmluvu za predpokladu, že dôjde k výmene dodávateľa motorov. McLaren však veľa možností nemá, keďže Mercedes a Ferrari odmietli akúkoľvek prípadnú spoluprácu. Jediným potenciálnym partnerom tak ostáva Renault. Pravdepodobnosť takejto dohody by sa mohla zvýšiť v prípade, že sa Toro Rosso rozhodne odoberať pohonné agregáty Hondy. Pokiaľ sa ukáže spolupráca Hondy a Toro Rossa  ako úspešná,  k odoberaniu týchto pohonných jednotiek by sa mohol osmeliť aj seniorský tím Red Bull.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk