F1.sk F1.sk

Grosjean: Som frustrovaný, pretože chcem vyhrávať
zdroj: Haas

Grosjean: Som frustrovaný, pretože chcem vyhrávať

Romain Grosjean chce ukázať, že patrí medzi najlepších jazdcov na trati a získať tak miesto v jednom z top tímov. Francúzove vyjadrenia z rádiovej komunikácie sa stali bežnou súčasťou televízneho vysielania Formuly 1, pričom jeho dlhodobým spúšťačom frustrácie bývajú nepretržité brzdové problémy monopostu Haas.

V súčasnosti absolvuje už svoju šiestu kompletnú sezónu v najvyššej motoristickej súťaži, avšak v konkurencieschopnom aute súťažil len v rokoch 2012 a 2013, keď s tímom Lotus vybojoval deväť pódiových umiestnení.

„Vždy sa môžete zlepšovať,“ povedal Grosjean v rozhovore pre Motorsport.com. „Potrebujem viac pracovať na mojej frustrácii, zaobchádzať s vecami inak a zvládať lepšie situácie, ako sú nefungujúce brzdy a podobne.“

„Vo všeobecnosti je moja úroveň pretekania, zdravie a spätná väzba na veľmi dobrej úrovni na to, aby som sa stal v konkurencieschopnom aute majstrom sveta,“ poznamenal Grosjean.

Grosjean obhajuje rádiové výbuchy ako dôkaz svojej frustrácie. „Som frustrovaný, pretože chcem vyhrávať. V prípade, keď som frustrovaný, tak rozprávam do rádia. Ako by som mal inak uniknúť tej frustrácii? Mohol by som k tomu pristupovať úplne odlišne a povedať si: Dobre, nevyhrám preteky, len dostanem svoje peniaze a pôjdem domov.“

„Ak by som sa dostal do tejto fázy, keď mám 31 rokov a chcem byť majstrom sveta, tak by moja kariéra skončila. Pokiaľ sa kvalifikujem na štrnástom mieste, ale porazím svojho kolegu, tak nikdy nie som šťastný. Pre niektorých ľudí je to skvelé, ale pre mňa nie. Keď ste na čele, alebo máte auto, ktoré môže vyhrávať, tak potom nekričíte a nesťažujete sa. Ste tam, kde si myslíte, že patríte,“ poznamenal Grosjean.

Grosjean prestúpil pred minulou sezónou z Lotusu do tímu Haas, ktorý spolupracoval s Ferrari. Vo všeobecnosti bol tento krok považovaný za pokus získať si miesto v tradičnej talianskej stajni, no nakoniec sa ukázal ako neúspešný. Napriek tomu si myslí, že bude mať ešte príležitosť, ale nie skôr, ako v roku 2019. „Stále si myslím, že jedného dňa mi hviezdy doprajú a dostanem svoju šancu. Veci sa môžu kedykoľvek zmeniť a ja verím, že sa mi jedného dňa naskytne príležitosť,“ dodal Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk