F1.sk F1.sk

Macušita patrí medzi kandidátov na miesto v Toro Rosso, ale chýba mu superlicencia
zdroj: McLaren

Macušita patrí medzi kandidátov na miesto v Toro Rosso, ale chýba mu superlicencia

Nobuharu Macušita je presvedčený o tom, že sa v šampionáte Formuly 2 dokáže umiestniť v celkovom poradí medzi troma najlepšími a získa tak body pre superlicenciu, ktorá je potrebná pre pretekanie v F1.

Macušita v súčasnosti absolvuje už svoju tretiu sezónu v F2 vo farbách tímu ART Grand Prix, kde sa pohybuje na priebežnom šiestom mieste. V doterajšom priebehu ročníka triumfoval už dvakrát, ale na vytúženú tretiu pozíciu stráca výrazných 32 bodov.

Na to, aby získal 40 bodov potrebných pre superlicenciu by musel skončiť v aktuálnej sezóne prinajhoršom na treťom mieste, keďže sa v uplynulých dvoch rokoch umiestnil na deviatej, resp. jedenástej pozícii. Do konca sezóny ostávajú ešte štyri podujatia a tretí zostáva Artem Markelov [Russian Time] pred štvrtým Nicholasom Latifim [DAMS] a piatym Lucom Ghiottom [Russian Time].

„V tomto roku je mojím cieľom byť medzi troma najlepšími v F2, aby som získal superlicenciu potrebnú pre F1,“ povedal japonský pretekár v rozhovore pre Motorsport.com. „Musím predvádzať dobré výkony a uvidíme, čo prinesie nasledujúca sezóna. Myslím si, že je to možné. Mali sme nejaké problémy pred víkendom v Maďarsku, ale Spa je moja obľúbená trať a auto tam bude rýchle. Som pozitívne naladený na ďalšie preteky. Myslím si, že by sa mi mohlo dariť.“

Na otázku, či zostane v F2 aj v nasledujúcej sezóne, pokiaľ sa mu nepodarí naplniť ciele, odpovedal: „Nie, nemyslím si. Ale budem v prvej trojke.“

Macušita absolvoval začiatkom mesiaca svoje prvé testovanie vo Formule 1 na okruhu Hungaroring, kde sa predstavil v monoposte Sauberu. Švajčiarska stajňa zrušila svoj kontrakt o spolupráci s Hondou, a tak sa jednalo o istú formu odškodnenia. Japonská spoločnosť sa teda zamerala na iného dodávateľa, a tým by malo byť Toro Rosso, s ktorým už v súčasnosti rokuje o dodávaní motora pre budúcu sezónu. Dohoda by mohla viesť k tomu, že Macušita získa miesto v tomto talianskom tíme.

„Nerozhodujem o tom. Potrebujem odvádzať dobrú robotu vo Formule 2,“ dodal Macušita.

Najnovšie z kategórie: Nobuharu Macušita

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk