F1.sk F1.sk

Carey tvrdí, že F1 splatila dlhy vo výške 1 miliardy dolárov
zdroj: TASR/AP

Carey tvrdí, že F1 splatila dlhy vo výške 1 miliardy dolárov

Generálny riaditeľ Formuly 1 Chase Carey tvrdí, že súťaž splatila dlhy vo výške 1 miliardy dolárov. Vlastník Liberty Media zverejnil svoje finančné výsledky za druhý štvrťrok roku 2017, v ktorých zaznamenal medziročný nárast tržieb o 3% a zisk 616 miliónov dolárov.

Prevádzkový príjem však klesol z 90 miliónov dolárov na 45 miliónov, keďže sa zvýšili náklady a uskutočnili sa udalosti, akou bola napríklad londýnska šou.

Počiatočná ponuka 12,9 miliónov akcií vytvorila čistý výnos vo výške 388 miliónov dolárov, čo čiastočne splatilo druhý záložný terminovaný úver. Následné refinancovanie dlhu údajne umožnilo splatenie úveru v plnej výške. Splátky vraj pomohli znížiť celkový priznaný dlh Formuly 1 o 442 miliónov dolárov, ale Carey potvrdil, že sa im podarilo splatiť až celú jednu miliardu. Vysvetlil, že skupina opätovne zdvojnásobila zostávajúci dlh a taktiež dostala lepšie hodnotenie od ratingových agentúr. 

„Podarilo sa nám znížiť ročné úrokové náklady až o 90 miliónov dolárov,“ povedal Carey, ktorého slová cituje Autosport.com.

Carey uviedol, že výdavky spoločnosti budú aj naďalej stúpať, pretože sa pokračuje v nábore nadriadených zamestnancov, ale zároveň povedal, že finančný plán bude pred koncom roka ešte prepracovaný. „Počet zamestnancov korporácie sa takmer zdvojnásobil a stále ho zvyšujeme. Zamestnali sme väčšinu vedúcich pracovníkov, ale úplne celý tím sme nevytvorili. V súčasnosti nemáme vhodnú digitálnu platformu, takže sme urobili investície aj na podporu platformy, aby sme sa mohli posunúť dopredu. V najbližších niekoľkých mesiacoch prepracujeme naše plány,“ poznamenal Carey.

Liberty Media potvrdili, že Careyho plat je viazaný na finančnú výkonnosť Formuly 1. „Značná väčšina jeho mzdy súvisí s finančnou výkonnosťou F1 a taktiež je viazaná na prevádzkovú výkonnosť,“ povedal šéf Liberty Media Greg Maffei.

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk