F1.sk F1.sk

Kubica alebo Palmer? Ak sa Palmer zlepší, mohol by zostať, tvrdí Abiteboul
zdroj: Renault

Kubica alebo Palmer? Ak sa Palmer zlepší, mohol by zostať, tvrdí Abiteboul

Palmer sa v prvých jedenástich podujatiach výrazne strácal. Ak sa však do druhej polovice sezóny jeho situácia zmení, Renault bude uvažovať o jeho nasadení aj na budúci rok.

Britovi sa doteraz nepodarilo získať jediný bod, pritom Hülkenberg ich má na konte 26. Svojho tímového kolegu v kvalifikácii ešte neporazil.

Palmerov kontrakt vyprší na konci sezóny a Renault má aspoň štyri možnosti. Buď v tíme zostane Jolyon Palmer, alebo sa doň dostane jeden z dvojice Sirotkin/Lafiti, prípadne sa dočkáme veľkého comebacku Roberta Kubicu.

Cyril Abiteboul po špekuláciách strávil istý čas uisťovaním Palmera, že jeho budúcnosť v Renaulte je istá. Aspoň v tomto roku. "Ak sa mu podarí zvrátiť aktuálnu situáciu, tak ako to spravil minulý rok, sme plne otvorení budúcnosti medzi nami a Jolyonom aj v ďalšom ročníku. Stabilita by bola pre tím dobrá. A o to nám šlo aj minulý rok - s Nicovou výmenou sme nechceli prísť o oboch pilotov. Veci sa môžu vyvinúť Palmerovým smerom, no koniec koncov, všetko je v jeho rukách. Dobre vie, že má zmluvu už len na tento rok a plne rozumie tomu, že tím musí zvážiť všetky možnosti."

Palmer je schopný aj silných výkonov, no kvôli nižšej miere spoľahlivosti a opakovaným jazdeckým chybám stratil istú dávku sebavedomia. "U Jolyona sme videli veľa dobrých vecí, aj počas zimných testov, aj počas sezóny. Z auta dokáže dostať veľmi dobrú rýchlosť, jeho práca je veľmi fajn, poskytuje nám presnú spätnú väzbu a tímu je oddaný."

"Zároveň sa však dopustil mnohých chýb a nevyužil príležitosti - tomu určite dopomohla aj nespoľahlivosť," zamýšľa sa v rozhovore pre Autosport. "Tá bola na jeho strane garáže jednoznačne väčšia. Táto zmes okolností mu vzala sebadôveru v seba, schopnosť skloniť hlavu počas ťažkých časov, na ktoré počas víkendu či sezóny narazí."

"Na nedostatok sebadôvery sa to začalo nabaľovať ako snehová guľa a viedlo to k terajšej situácii. Snažím sa Jolyona chrániť a takmer každý deň ho uisťovať o plnej podpore zo strany tímu, aby sme mu prinavrátili dôveru v seba i v tím. No nie je to práca na jeden deň," dodal Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Jolyon Palmer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk