F1.sk F1.sk

Dobrá správa pre Schumiho fanúšikov: Výstava v Kolíne sa začína už v apríli
zdroj: Scuderia Ferrari

Dobrá správa pre Schumiho fanúšikov: Výstava v Kolíne sa začína už v apríli

Sedemnásobný majster sveta, Michael Schumacher, vo svojej dlhej kariére jazdil v mnohých monopostoch. Bolo ich toľko, že na ich vystavenie by ste potrebovali poriadne veľkú plochu.

Presne taká sa v Nemecku už čoskoro začne pripravovať.

Na bývalom letisku Butzweilerhof v Kolíne sa bude konať dlhodobá výstava Schumiho áut. Fanúšikovia tak naraz uvidia mnohé kúsky od jeho začiatkov v motokárach až po posledné auto, s ktorým vo Formule 1 súťažil - Mercedes W03. Okrem tých budú vystavené jeho trofeje, pretekárske kombinézy a rôzne iné predmety. Na 350 metroch štvorcových sa objaví 70 rôznych exponátov.

Schumacherova rodina sa bude na organizácii podujatia spolupodieľať a zároveň bude pokračovať v neziskovej iniciatíve Keep Fighting, ktorá je inšpirovaná Michaelom Schumacherom.

Výstava sa začína v apríli 2018. V priebehu dvoch týždňov sa uskutoční tlačová konferencia, na ktorej sa dozvieme bližšie detaily k tejto udalosti.

Od septembra 2014 je Schumacher späť doma v Glande. O zdravotnom stave pretekárskej legendy je aj naďalej len veľmi málo informácií.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk