F1.sk F1.sk

V Renaulte už nepochybujú o fyzických schopnostiach Kubicu
zdroj: Renault Sport F1

V Renaulte už nepochybujú o fyzických schopnostiach Kubicu

Podľa inžiniera Renaultu Ricarda Penteada už v tíme nepochybujú o fyzických schopnostiach Roberta Kubicu. Akékoľvek pochybnosti vraj pominuli po testoch v Maďarsku, kde sa Poliak prezentoval výbornými výkonmi.

Konkurenčné časy a konzistentnosť podporili celkový názor, že je 32-ročný pilot schopný riadiť tohtoročný monopost Formuly 1. Kubica tak urobil ďalší krok k návratu do najvyššej motoristickej súťaži, kde by mohol od budúcej sezóny nahradiť Jolyona Palmera.

„Nemá problém riadiť hybridné vozidlá,“ povedal Penteado, ktorého slová cituje portál f1i.com. Zatiaľ čo všetci, ktorí boli svedkami testu, neskrývali svoje ohromenie nad výkonom Kubicu, Penteado trvá na tom, že mohol byť dokonca ešte lepší. „Najdôležitejšou vecou je, že Kubica nejazdil s prázdnou nádržou. Druhá vec, ktorá je vynikajúca, je počet kôl, ktoré urobil – ekvivalent dvoch pretekov,“ poznamenal Penteado. „Vonku bolo 40 stupňov a Robert z auta nevystúpil, nesťažoval sa na vyčerpanie.“

Kubica nebude sklamaný, pokiaľ sa mu návrat nepodarí. Vzhľadom na nedostatok svalovej hmoty v jeho pravej ruke sa špekulovalo, či vôbec dokáže zvládnuť kontrolu nad monopostom Formuly 1.

Penteado povedal, že Kubica bol schopný riadiť Renault s minimálnymi zmenami v usporiadaní volantu. „Nemal žiadne ťažkosti. Požiadali sme ho o vykonanie niekoľkých zmien na volante a všetko zvládol normálne.“

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk