F1.sk F1.sk

Grosjean: Magnussen je nedocenený
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean: Magnussen je nedocenený

Kevin Magnussen prestúpil pred sezónou do tímu Haas, kde nahradil Estebana Gutiérreza. Podľa šéfa stajne Gunthera Steinera to bol hlavný dôvod, prečo stratil Romain Grosjean svoju istotu a pohodlie.

Grosjean bol v minulom roku jasnou tímovou jednotkou a svojho kolegu pravidelne porážal. Mexičan bol po sezóne nahradený ctižiadostivým Kevinom Magnussenom, ktorý sa prezentuje oveľa stabilnejšími výkonmi. Následkom toho je súčasná situácia oveľa vyrovnanejšia a rozdiel medzi oboma jazdcami je len sedembodový. „Grosjean reagoval na príchod Magnussena veľmi dobre. Myslím si, že to bral ako výzvu,“ uviedol Steiner v rozhovore pre Autosport.com.

„Možno bol na začiatku trochu mimo zo svojej komfortnej zóny, ale myslím si, že vtedy dostanete zo seba to najlepšie, keďže v komfortnej zóne stagnujete. Vždy musíte cítiť na sebe určitý tlak, pretože keď ste príliš pohodlný, tak je to jednoduché,“ poznamenal Steiner.

Grosjean odštartoval svoju kariéru po boku Fernanda Alonsa v roku 2009, keď pretekal za Renault. Nasledovala niekoľkoročná prestávka od Formuly 1, aby mohol pretekársky dozrieť a vrátiť sa tak v sezóne 2012 vo farbách Lotusu.

Francúz tvrdí, že spomedzi tímových kolegov, s ktorými doteraz pretekal, si najlepšie rozumie práve s Magnussenom. Svojho kolegu si skutočne váži a považuje ho za nedoceneného. „Mám s ním veľmi dobrý vzťah, takmer ma to prekvapuje,“ potvrdil Grosjean. „Tímoví kolegovia nie sú obvykle priateľmi, ale obaja sme dozreli a navzájom sa rešpektujeme. Myslím si, že je nedocenený. Dokáže byť neuveriteľne rýchly aj v prípade, keď mu auto nevyhovuje, naozaj mu to neprekáža. Povedal by som, že som sa od Kimiho [Räikkönnena] naučil najviac o tom, ako nastaviť auto a spôsob, akým pristupovať k víkendu, ale myslím si, že Kevin je v tomto aspekte druhý najlepší."

Grosjean súhlasí so Steinerovým tvrdením, že tlak zo strany Magnussena mal na neho dobrý vplyv. „Ak je rýchlejší on, potrebujem sa zlepšiť, ale keď som rýchlejší ja, tak viem, že som mal skvelý deň. Myslím si, že je veľmi dôležité, aby mal tím dvoch veľmi rýchlych jazdcov.“

„Keď je jeden z pilotov rýchlejší ako druhý, tak sa ten rýchlejší stáva pomalším a pohodlnejším. V prípade, keď máte dvoch jazdcov, ktorí na to tlačia ako napríklad jazdci Mercedesu, tak je to skvelé,“ dodal Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk