F1.sk F1.sk

Budúca zastávka Lewisa Hamiltona: Ranč Valentina Rossiho
zdroj: Mercedes

Budúca zastávka Lewisa Hamiltona: Ranč Valentina Rossiho

Lewis Hamilton si svoju dovolenku užíval v USA a neskôr sa presunul na karibský ostrov Barbados. Ešte pred tým všetkým v rozhovore pre Channel 4 vyjadril jednu zo svojich túžob - chcel by ísť navštíviť Valentina Rossiho na jeho ranči.

Hamilton mal záľubu v motocykloch už veľmi dávno: "Už ako dieťa som chcel jazdiť na motorkách. Keď môj otec prvýkrát priniesol domov motokáru, ja som chcel motorku." Viackrát zdôraznil svoj záujem o vyskúšanie si stroja MotoGP. To mu odsúhlasil aj Toto Wollf, v rozhovore pre Gazzeta dello Sport povedal: "Ak Lewis chce, my s tým nemáme žiadne problém. Vlastne je to celkom zaujímavý nápad. A okrem toho, na motorke už sedel."

V interview Hamilton prezradil aj to, že "podľa mňa sú motocykle senzačné a chcel by som si zajazdiť na plochej dráhe na Valentinovom ranči. Som si tiež istý, že skôr či neskôr sa mi podarí sadnúť aj na stroj MotoGP. Určite však nepôjdem do pretekov. Nemôžem súperiť so 17 alebo 18-ročnými."

Britova návšteva u Rossiho je už v podstate vybavená, aspoň podľa toho, čo Talian v júni pre Gazzettu povedal: "Lewis môže prísť, kedykoľvek chce. Chceli sme to spraviť už v decembri, no nič z toho nebolo. Pre niekoho ako on sú moje dvere vždy otvorené."

Rodák zo Stevenage je novým skúsenostiam otvorený. Keď sme sa na jar dozvedeli, že Fernando Alonso bude súťažiť v Indy 500, Hamiltonovi sa tento štýl pozdával: "Tam to až tak ružovo nevidím, ale jazdiť na Daytone 500 by bolo super."

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk