F1.sk F1.sk

Špekulácie okolo Sainza šíri znudený paddock, hovorí Tost
zdroj: Red Bull Content Pool

Špekulácie okolo Sainza šíri znudený paddock, hovorí Tost

Počas Veľkej ceny Rakúska sa stredobodom pozornosti stala budúcnosť Carlosa Sainza. Potom, čo na tlačovej konferencii komentoval svoje zotrvanie v Toro Rosso za nepravdepodobné, sa objavili nové špekulácie.

Podľa nich malo dôjsť k okamžitému prestupu do Renaultu. Tost tieto reči označil za "neseriózne špekulácie". Rázne to odmietol aj francúzsky tím a Jolyona Palmera ešte ráno pred Veľkou cenou Veľkej Británie uistil, že jeho miesto je pevné.

"Neviem, odkiaľ sa berú tieto reči, že mal v Budapešti jazdiť za - ani neviem, ktorý tím," hovorí Franz Tost. "Toto je Formula 1. Vidíte ľudí, ako tu vysedávajú, je to pre nich nudné. A tak potom prídu s nejakými príbehmi, snami alebo čímkoľvek. Začnú sa medzi sebou zhovárať a už sa to šíri navôkol."

"Faktom zostáva, že Carlos jazdí u nás. S Red Bullom má zmluvu a o jeho budúcnosti aj Red Bull rozhodne," konštatuje Tost.

Sainz si po celej situácii uvedomil, aký zmätok svojimi slovami spôsobil spôsobil. Tost od neho čaká, že namiesto rečí bude ukazovať dobré výkony na trati.

"Som presvedčený, že sa z toho poučil a rovnako vie, čo je základom [pre posun v kariére]. Najdôležitejšie je, a to vždy pilotom pripomínam, ukázať sa s tým, čo je práve k dispozícii. Zvyšok sa dostaví sám, je jedno, kde momentálne ste. Máme konkurencieschopné auto, tím odvádza dobrú prácu a všetko dáva dokopy. S Toro Rosso môžete byť stále na bodoch," dodal šéf tímu.

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk