F1.sk F1.sk

Red Bull chybou vo veternom tuneli stratil dva mesiace vývoja
zdroj: Red Bull

Red Bull chybou vo veternom tuneli stratil dva mesiace vývoja

Slabší štart do tohto ročníka Red Bull dáva za vinu svojmu veternému tunelu. Výsledky z neho sa nezhodovali s realitou a rakúska stajňa stratila kopu drahocenného času.

Mnohí pritom Red Bull považovali za čierneho koňa, nakoľko aerodynamika bola vždy ich silnou stránkou. Doteraz sa však trápili za Mercedesom aj za Ferrari.

"Vstúpili sme do toho nesprávnou nohou, výsledky zo simulácií sa nezhodovali s tými na trati," hovorí Horner. "Predovšetkým šlo o veterný tunel, ktorý nás zmiatol. Veľkosť modelu a pneumatík nám v tuneli zapríčinili nesprávne výsledky, zatiaľ čo doteraz bolo všetko veľmi, veľmi spoľahlivé. Zrazu sme našli rozdiely medzi simuláciami a traťou."

"Veľkým problémom sa stalo zväčšenie áut, v tuneli teda bola väčšia prekážka a konkrétne ten náš bol na toto dosť citlivý," vysvetľuje boss Red Bullu. "Stálo nás to dva, dva a pol mesiaca. Potom naplno pracujete na tom, aby ste ten čas opäť nahnali, no ostatní nestoja."

Red Bull sa tento rok rozhodol pre nízkoodporové riešenia. Doteraz sa vždy zameriaval na rýchlosť v zákrutách, ktorú tím hľadal na úkor tej maximálnej. "Základný koncept auta je rovnaký. Je to len o tom, ako sa to vyvinulo. Zmenil sa smer vývoja, ten autu pridal na sile."

Daniel Ricciardo dokázal v chaotickom Azerbajdžane vyhrať, no Red Bull na vedúci Mercedes stráca už 173 bodov. Horner je však do druhej polovice ročníka optimistom: "Od Barcelony sa nám každý víkend darí z auta dostať viac výkonu. Počas prvého polroka sme zaznamenali dobrý progres. Stratili sme pôdu pod nohami príliš skoro, no veríme v lepšie výsledky v druhej polovici."

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk