F1.sk F1.sk

Podľa Rosberga nemá Ferrari vo vývojovej vojne šancu
zdroj: TASR/AP

Podľa Rosberga nemá Ferrari vo vývojovej vojne šancu

Úradujúci majster sveta, Nico Rosberg, si myslí, že Mercedes sa po poslednom podujatí ročníka stane majiteľom tých najcennejších trofejí.

Nico Rosberg si priebeh sezóny užíva z pozície nezainteresovaného diváka. Občas sa objaví aj na niektorej veľkej cene a poskytne svoj pohľad na priebeh ročníka.

"Ferrari počas zimy odviedlo skvelú robotu," povedal pre nemecký Auto Bild. "No teraz sa začínajú vývojové preteky. A nechce sa mi veriť, že by Ferrari stačilo. Už po Silverstone som si pomyslel: ´A je to tu.´ Bol som prekvapený, keď som v Maďarsku videl, ako sa Ferrari vrátilo. Spa bude opäť okruhom šitým na mieru Mercedesom. Ferrari nebude mať žiadnu šancu."

Uznáva však, že Lewis Hamilton a Vatteri Bottas budú mať v Pohári jazdcov nepríjemného súpera - Sebastiana Vettela. Nemec má sklony k výbuchom, čo ukázali aj preteky v Baku, no Rosberg trvá na tom, že má silný charakter a mentalitu víťaza.

"Vieme, že niekedy nezvláda svoje emócie," konštatuje Rosberg. "Minulý rok sme to videli v Mexiku. Táto hrošia koža, s ktorou ustál všetky následky svojho správania, je Sebastianovou silnou stránkou. V krátkodobom meradle sa to môže zdať ako slabina, no v priebehu celej sezóny má veľký význam. Jeho osobnosť je posadnutá víťazstvami - a to mu nemôže uškodiť."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk