F1.sk F1.sk

Sauberu sa pozdávajú mladíci Ferrari, v tíme by ich privítali
zdroj: TASR/AP

Sauberu sa pozdávajú mladíci Ferrari, v tíme by ich privítali

Nedávno sme sa dozvedeli o zrušení partnerstva Hondy so Sauberom, ktoré sa vlastne nikdy ani nezačalo. Sauber preto bude pokračovať v spolupráci s Ferrari a je možné, že sa stane aj viac ako len zákazníckym tímom.

Prezident Ferrari vyjadril záujem na tom, aby sa vo Formule 1 objavili aj juniori Scuderie. Charles Leclerc alebo Antonio Giovinazzi by mohli zamieriť práve do Sauberu.

Frédéric Vasseur sa do tímu pripojil minulý mesiac po odchode Monishy Kaltenbornovej. S mladými pilotmi už má skúsenosti zo svojho tímu ART.

"Pre tím by bolo rozumné mať niekoho ako Leclerc alebo iného mladého jazdca," povedal Vasseur pre Autosport. Ten si svoju prvú úlohu už splnil - vyriešil otázku dodávky budúcoročných motorov. Svoju pozornosť tak môže zamerať iným smerom.

Fakt, že by Ferrari malo možnosť do Sauberu umiestniť svojho pilota, v doterajšej zmluve nefiguruje, no počas leta je otvorený akýmkoľvek diskusiám.

"Je ešte trošku skoro aby sme hovorili o jazdcoch," myslí si šéf Sauberu. "Museli sme rýchlo uzavrieť zmluvu [o motoroch]. Bola by chyba, keby sme do toho miešali aj pilotov. Budeme však o nich v najsledujúcich týždňoch diskutovať."

Marchionne v Maďarsku bližšie popísal svoje plány: "Potrebujeme viac priestoru, nakoľko máme pár výnimočných juniorov. Potrebujeme miesto, kde položíme základy zajtrajšej Scuderie Ferrari."

Pozície Marcusa Ericssona a Pascala Wehrleina v Sauberi sú v ohrození, ak sa prehĺbi prepojenie s Ferrari. Finálne oznámenie jazdeckého zloženia pre budúci rok by sme sa mali dočkať koncom leta: "Myslím si, že bude náročné to stihnúť ešte pred septembrom, no to je naším cieľom," dodáva Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk