F1.sk F1.sk

Vettelov rešpekt voči Hamiltonovi siaha až do motokárových čias
zdroj: TASR/AP

Vettelov rešpekt voči Hamiltonovi siaha až do motokárových čias

Hoci sedem z posledných deviatich ročníkov vyhrali práve Hamilton s Vettelom, až tento rok sa stretajú v priamom súboji o najcennejšiu trofej. Ide o dvoch z najtalentovanejších pretekárov dnešnej doby.

Obaja svoje kariéry úspešne odštartovali už v mládežníckych kategóriách. Do Formule 1 sa však dostali dvoma rôznymi spôsobmi. Hamilton rok pred vstupom do McLarenu vyhral sériu GP2. A zatiaľ čo už naplno zarezával vo Formule 1, Vettel viedol priebežné poradie šampionátu Formula Renault 3,5. Nasledoval vstup do BMW a okamžitý presun do Toro Rosso. Stretli sa však už predtým - vo Formule 3, ktorú v roku 2005 vyhral Hamilton.

V interview na Channel 4 so svojím bývalým kolegom z Red Bullu, Markom Webberom, hovoril aj o Hamiltonovi: "Pamätám si ho už v roku 1999, keď skončil tretí v Európskom motokárovom šampionáte. Tím, s ktorým som vtedy jazdil, už vtedy vravieval: ´Tento chlapec to potiahne ďaleko.´"

"Viac súbojov jeden na jedného bolo vo Formule 3," spomína tridsaťročný pilot Scuderie. "Bol som tam prvý rok a on už vo svojej druhej sezóne všetkých porážal. Nemal som veľa šancí, párkrát som sa k nemu pripojil na pódiu. V akýchkoľvek podmienkach podával skvelé výkony. Nakoniec, robil to pravidelne. Môžete mať šťastie jeden deň ale určite nie celý rok."

Vettel pred vedúcim Mercedesom vedie o štrnásť bodov. Ešte nikdy sa nestalo, že by ho niekto z pozície priebežného lídra majstrovského poradia zosadil. Zostáva nám deväť súťažných víkendov a Vettel je presvedčený, že aj po posledných pretekoch v Abú Zabí bude vpredu.

"Je extrémne rýchly a talentovaný v tom, čo robí. Nemyslím si, že mu robí veľké problémy jazdiť rýchlo alebo sa prispôsobovať meniacim sa podmienkam. Vždy je vpredu. Nie je však neporaziteľný," dodáva Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk