F1.sk F1.sk

FIA nemala inú možnosť, ako svätožiaru schváliť, myslí si Horner
zdroj: Red Bull

FIA nemala inú možnosť, ako svätožiaru schváliť, myslí si Horner

Podľa Christiana Hornera FIA nemala pri rozhodovaní o nasadení svätožiary na výber už od momentu, kedy sa prvýkrát objavila na monopostoch.

Voči novej ochrane kokpitu sa zdvihla vlna nevôle a FIA mala čo robiť, aby svoje rozhodnutie obhájila. Medzi osobnosťami Formuly 1 sa názory rôznia, no fanúšikovia v tom majú jasno: Svätožiara na autá nepatrí.

"Keď Mercedes prišiel s týmto konceptom, dostal FIA do ťažkej situácie," povedal Horner pre AMuS. "Ak by sa stala nejaká nehoda a nemali by sme na autách svätožiaru - pričom v prípade jej nasadenia by mohla zachrániť život - z právneho hľadiska by bol veľmi ťažko obhájiteľné, prečo tam nebola, hoci taká možnosť existovala."

Horner nie je jej veľkým fanúšikom a samotný Red Bull sa pokúsil vyvinúť alternatívu v podobe ´aeroscreenu´. Ten však kompetentní zavrhli. "To je dôvod, prečo sme sa pokúsili vyvinúť aeroscreen - chceli sme vyriešiť estetický problém s touto ´žabkou´. FIA bola zahnaná do kúta a jej jedinou možnosťou je svätožiara."

"Obávam sa, že každý monopost až po motokáry bude musieť mať túto vec. Kde sa to zastaví? Myslím si, že ako jazdec musíte akceptovať istú mieru rizika," dodáva Christian Horner.


Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk