F1.sk F1.sk

Horner: Vettel pod tlakom ešte zosilnie
zdroj: TASR/AP

Horner: Vettel pod tlakom ešte zosilnie

Christian Horner nepochybuje o tom, že Sebastian Vettel to tento rok dokáže dotiahnuť do zdarného konca. Mercedes varuje, že čím je Vettel pod väčším tlakom, tým sa stáva silnejším.

Sebastian Vettel pod Honerovým vedením získal štyri majstrovské tituly za sebou. Dve z nich boli úplne dominantné a zvyšné dva sa rozhodli až v poslednom podujatí ročníka.

Podľa Hornera bude prípadný zvýšený tlak zo strany Lewisa Hamiltona a Valtteriho Bottasa pôsobiť na Nemcove výkony blahodárne. "Sebastian je veľmi sústredený človek. Tlak zvláda extrémne dobre. Takmer akoby platilo, že čím väčší tlak naňho pôsobil, tým lepšie dokázal odpovedať. Špeciálne ku koncu ročníka bol mentálne obdivuhodne silný."

V časoch, keď Vettel pôsobil v Red Bullu už tradične platilo, že po letnej prestávke začal vyhrávať. Tak sa v roku 2013 zrodila aj séria deviatich výhier za sebou.

"Vo všeobecnosti, keď nastali preteky ´za morom´, vždy ste vedeli, že zo svojej strany podá výborný výkon," spomína Horner. "Jeho prístup, pozornosť pre detail a pracovná morálka mu umožnili tie štyri tituly získať. Dva z nich, v 2010 a 2012 sa ťahali do posledného momentu, hlavne ten z roku 2012. V čase, keď sme opúšťali Európu mal na konte len jediné víťazstvo. Akonáhle sme prišli do Singapuru, nasledovali štyri výhry v rade."

Red Bull nemá ilúzie o dobehnutí Ferrari v konštruktérskom šampionáte. Za cieľ si dáva v druhej polovici ročníka získať viac bodov ako Scuderia. "Z pohľadu šampionátu si myslím, že diera medzi nami, Mercedesom a Ferrari je príliš veľká. Boli by sme radi, keby sa nám podarilo v druhej polovici roka získať viac bodov ako Ferrari. Myslím si, že sa môžeme dostať do situácie, v ktorej budeme ohrozovať vyššie aj pódiové miesta. Je to realistický a azda aj agresívny cieľ."

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk