F1.sk F1.sk

Wolffovi sa pozdáva potenciál Formuly E
zdroj: Mercedes

Wolffovi sa pozdáva potenciál Formuly E

Toto Wolff označuje úspech spoločností ako napríklad Tesla za dôkaz toho, že vstup do sveta elektrických vozidiel - napríklad aj účasťou vo Formule E - by mohol byť prínosom. Ba čo viac, myslí si, že sledovanie vývoja len z pozície vonkajšieho pozorovateľa by mohlo spôsobiť istú škodu.

Minulý mesiac sme sa dozvedeli, že Mercedes plánuje svoju účasť v šampionáte DTM nahradiť pôsobením vo Formule E, a to už od roku 2019. Toto rozhodnutie tak prinesie priamy boj medzi nemeckými automobilkami Audi, BMW, Porsche ale aj Renaultu, Jaguaru či Citroënu.

Mercedes tak potvrdí svoje rozhodnutie lepšie sa priblížiť k odvetviu automobilového priemyslu, ktoré sa postupne začína orientovať na elektrinu. Hoci nevie, ako sa Formula E bude ďalej vyvíjať, pomáha si príkladom Tesly, popredného výrobcu elektrických áut na svete, ktorá nezaspala dobu a vyťažila z meniaceho sa trhu.

"Keď vidíte, ako rýchlo sa svet mení a ako sa vyvíja mobilita, je veľmi ťažké predpovedať budúcnosť," zamýšľa sa Wolff. "Dokonca aj veľkí technologickí hráči sa zapájajú do obrovského množstva projektov, aby sa uistili, že robia aj tie správne veci. Pred piatimi rokmi bola Tesla len Lotusom Elise s veľkou batériou v kufri. Dnes je v automobilovom priemysle serióznym hráčom. Formula E je pre nás vzrušujúci startup."

Formula E má podľa Wolffa veľký potenciál: "Priťahuje úplne iné publikum ako tradičný motoršport. Našou stratégiou je pokryť celý svetový trh. Všetko od základu až po to, čo dnes Formula E je. Chceme sa jej priučiť, ako sa vyvíja a možno sa do piatich rokov z toho Lotusu Elise stane seriózny hráč v motoršporte."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk