F1.sk F1.sk

Häkkinen v Bottasovi vidí aj kus Schumachera
zdroj: Mercedes

Häkkinen v Bottasovi vidí aj kus Schumachera

Valtteri Bottas v Mercedese rozhodne nehrá druhé husle. Na Hamiltona stráca len devätnásť bodov. Nebyť vypadnutia v Španielsku, rozdiel mohol byť minimálny.

Jeho fínsky kolega, Mika Häkkinen, v ňom vidí veľký potenciál a spôsob, akým sa v tíme etabloval považuje za vynikajúci.

"To je jeho typické správane - vidíte ako sa Valtteri Bottas uhýba pred Lewisom Hamiltonom, aby ten mohol bojovať s Kimim Räikkönenom," píše Mika Häkkinen vo svojom stĺpčeku pre Unibet. "Nie je sebecký. Tak ako každý iný jazdec, je dosť egoistický na to, aby vyhral, no zároveň aj dosť inteligentný aby vedel, že spolupráca tímu prinesie výsledky. To, čo spravil, si vyžaduje disciplínu. Pokojne mohol Lewisa nechať za sebou, no vedel, že bol oveľa rýchlejší a pre tím to bolo správne rozhodnutie."

Vedúci pilot Mercedesu sa v poslednom kole u svojho tímu informoval, či dohoda s Bottasom stále platí. Keď mu tím oznámil, že má Bottasa pustiť dopredu, Hamilton tak spravil, hoci tri body by mu prišli vhod.

A toto gesto ocenil aj Häkkinen. "Keď som videl, ako Lewis vrátil pozíciu Valtterimu pomyslel som si, že toto je skvelý príklad tímu, ktorý spolupracuje - skutočné partnerstvo. Bol v tom aj veľký risk. Max Verstappen sa blížil veľmi rýchlo, takže existovala šanca, že nakoniec mu nejakú pozíciu prenechajú. Valtteri a Lewis to zvládli perfektne."

"Valtteri má obrovskú disciplínu, kontrolu nad svojimi emóciami a nervami. Vidí ďaleko dopredu - vie, že do konca sezóny zostáva ešte mnoho veľkých cien a veľa sa toho môže udiať. Je koncentrovaný, aby bol dobrým tímovým hráčom a hoci chce vyhrať titul, vie, že preteky sa nevyhrávajú v prvej zákrute. Jeho sústredenie a prístup, ktorým sleduje aj dlhodobý vývoj, je správny," zamýšľa sa majster sveta z rokov 1998 a 1999.

Pripomína mu tým svojho starého rivala z deväťdesiatych rokov: "Michael Schumacher mal podobný prístup, a či šlo o plánovanie toho, čo sa stane v najbližších piatich, desiatich kolách alebo počas celej sezóny, nikdy nezabudol na svoj konečný cieľ."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk