F1.sk F1.sk

Kimi Räikkönen: Už môžem jazdiť tak, ako chcem
zdroj: Ferrari

Kimi Räikkönen: Už môžem jazdiť tak, ako chcem

Pre Ferrari sa posledné preteky pred letnou prestávkou nemohli skončiť lepšie. Do Pohára konštruktérov si zapísali 43 bodov a mierne sa dotiahli na vedúci Mercedes.

Po slabšom víkende vo Veľkej Británii nasledoval pomalší okruh, ktorý Ferrari vyhovoval. Räikkönen si je vedomý toho, že sú víkendy, na ktorých Scuderia výraznejšie stráca.

"Na niektorých tratiach sme silnejší, no všetky tímy sú na tom podobne," hovorí Räikkönen v interview pre taliansky motorsport.com. "V našom prípade vieme, čo nám chýba. Keď poznáte svoje slabiny, máte dobrú šancu na zlepšenie. V Silverstone sme mali problémy, no na Hungaroringu sa nám darilo veľmi dobre. Pracujeme na našej stabilite."

Skvelá príležitosť sa naskytla hneď po skončení víkendu. Čo v nich vlastne Ferrari testovalo? "Nemôžem vám povedať... Povedzme, že to boli normálne testy. Boli však dôležité, nakoľko máme údaje priamo z víkendu."

V prvom dni testov dostal vo Ferrari príležitosť Charles Leclerc, ktorý sa za pomoc poďakoval aj Kimimu Räikkönenovi. "Som rád, že je šťastný, no pomáhal mu celý tím. Nie je ľahké spraviť prvé kroky za volantom auta, ktoré je úplne odlišné v porovnaní s tým, na čom ste doteraz jazdili. Charles však ukázal, že je jazdcom ktorý vždy spraví progres. Podľa mňa ho čaká dobrá budúcnosť."

Popri mladému Leclercovi sa v Maďarsku objavila aj o čosi jasnejšia hviezda. Veľká publicita okolo Roberta Kubicu však Kimiho nijako výraznejšie nezasiahla: "Je dobré, že ho opäť vidíme za volantom auta Formuly 1, je to niečo, čo miluje. Neviem však o jeho situácii veľa. Preňho je to určite pekný moment."

Prichádzame do druhej polovice ročníka. V poslednom období sa z Räikkönenovej garáže ozývajú pozitívne ohlasy na vlastnosti auta. Skúsený Fín cíti pokrok: "Áno, určite. Vždy sa môžete zlepšiť. V mojom prípade sa na monoposte zmenili veci, ktoré mi dovoľujú jazdiť tak, ako chcem. Čakáme, či sa to v nasledujúcich pretekoch potvrdí."

Papierové predpoklady však vravia, že navrch by mal mať Mercedes. "Ak sa pozriete na mapu okruhu, tak áno. Je však ťažké s istotou predpovedať, aký výkon tím dosiahne. Do Belgicka ideme s vôľou do toho niečo povedať."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk