F1.sk F1.sk

Chce Sebastian Vettel predĺžiť zmluvu len o jeden rok?
zdroj: Ferrari

Chce Sebastian Vettel predĺžiť zmluvu len o jeden rok?

Budúcnosť Sebastiana Vettela nemusí byť taká zrejmá, ako sa na prvý pohľad zdá. Je takmer isté, že v blízkej budúcnosti zostane vo Ferrari. Otázkou však zostáva, na ako dlho?

Podľa zdrojov z Talianska sa vo Ferrari pripravuje zmluva pre súčasnú jazdeckú zostavu tímu. Jej oficiálne potvrdenie môžeme čakať počas víkendu v Monze - Sergio Marchionne priznal, že nová zmluva by mohla byť takmer hotová.

Avšak fínsky denník Ilta Sanomat tvrdí, že Ferrari sa s Vettelom zatiaľ nedohodlo na dĺžke nového kontraktu. Nemec by mal žiadať predĺženie o jeden rok. Takto by si pred sezónou 2019 nechal otvorené dvere.

"Je pravdou, že ešte nemám zmluvu," povedal Sebastian Vettel. "No myslím si, že primárnym cieľom nie sú papiere, no dosahovanie dobrých výsledkov."

Ďalšia špekulácia hovorí, že štvornásobný majster sveta podpísal predbežnú zmluvu s Mercedesom na rok 2018 a preto sa podpis novej zmluvy s Ferrari odkladá až na september.

Samotný Vettel potvrdil, že na podpis je ešte čas: "Neponáhľam sa. Nemyslím si ani to, že by malo naponáhlo Ferrari. S tímom mám dobrý vzťah a keby to tak nebolo, určite by mi to dali vedieť. Ako som povedal, nie je tu žiaden problém."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk