F1.sk F1.sk

Horner: Nebojíme sa robiť veci inak
zdroj: Red Bull

Horner: Nebojíme sa robiť veci inak

Red Bull je v súčasnosti tretím najsilnejším tímom štartového poľa, v doterajšom priebehu sezóny nazbieral 184 bodov a vybojoval šesť pódiových umiestnení. Od začiatku sezóny až po letnú prestávku dosiahol určitý progres, ale za najväčšími konkurentmi naďalej zaostáva.

Po náročnom štarte do sezóny prišlo výrazne zlepšenie, zásluhou Daniela Ricciarda zaznamenal Red Bull šnúru piatich pódiových umiestnení za sebou. Senzáciou bolo víťazstvo na Veľkej cene Azerbajdžanu, čo azda nikto neočakával.

„Daniel mal skvelú šnúru, ale samozrejme, víťazstvo je vždy špeciálne, bez ohľadu na to, ako príde. Je zrejmé, že sme v ten deň mali trochu šťastia, ale bolo skvelé vidieť Daniela zvíťaziť,“ povedal šéf tímu Christian Horner v rozhovore, ktorý publikovala oficiálna stránka Red Bullu Racing.

Druhý pretekár rakúskej stajne, Max Verstappen, prežíva veľmi zložité obdobie. Rýchlostne je minimálne na úrovni svojho kolegu, ale v pretekoch dopláca na technické problémy.

„V Barcelone vypadol bez vlastného zavinenia, v Montreale a Baku prišiel kvôli poruche motora o možnosť skončiť na stupňoch víťazov alebo dokonca o víťazstvo, čo bolo nesmierne frustrujúce. Napriek tomu sa s tým vyrovnal veľmi dobre a som si istý, že po letnej prestávke bude mať veľmi silnú druhú polovicu roka,“ poznamenal Horner.

Red Bull chce pokračovať v nastolenom trende a aj naďalej sa výkonnostne zlepšovať. „Naďalej zlepšujeme našu výkonnosť, nasleduje niekoľko veľkých cien, ktoré by nám mohli vyhovovať. Budeme na to tlačiť až do posledných pretekov v Abú Zabí,“ potvrdil Horner.

Red Bull má bohaté voľnočasové aktivity, v prvej polovici sezóny vyskúšal rafting či korčuľovanie. Čo na to hovorí Christian Horner? „Áno, v tomto roku sa vyskytli rôzne výzvy, nebol som na korčuliach asi 25 rokov. Myslím si, že je skvelé zapojiť sa do iných aktivít. V Red Bulle sa nebojíme robiť veci trochu inak, trochu sa zabaviť. Myslím si, že je úžasné vidieť jazdcov a rôznych členov tímu, ako si prechádzajú týmito udalosťami. Dúfajme, že takýchto príležitostí bude ešte viac,“ dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk