F1.sk F1.sk

Mazepin ostane s Force Indiou aj v budúcom roku
zdroj: Force India

Mazepin ostane s Force Indiou aj v budúcom roku

Force India dáva dosť príležitostí ruskému pretekárovi Nikitovi Mazepinovi. Nejde o mimoriadne kvalitného jazdca, ktorý je v európskej F3 na priebežnom dvanástom mieste, no tímu podľa všetkého zabezpečuje peniaze. Aj preto to s jeho budúcnosťou nemusí byť beznádejné.

Operačný šéf zoskupenia Otmar Szafnauer potvrdil, že tohto osemnásťročného testovacieho a rezervného jazdca by si mala Force India ponechať aj v budúcom roku. "Áno, bude tu s nami aj v budúcom roku," povedal pre Motorsport.com. "Zatiaľ sme ohľadom budúceho roku všetko nefinalizovali, ale náznaky sú také, že chce pokračovať v učení sa spolu s tímom F1."

"Nepoznám jeho budúcoročné plány po stránke súťaženia v nižších sériách, to si už musí vyriešiť sám. Vyzerá to tak, že to, čo sa v našom tíme učí, si užíva a chce v tom pokračovať," reagoval Szafnauer.

Nikita Mazepin
Force India

Pilota pritom pozorujú aj zástupcovia Force Indie. "Áno, sledujeme ho a čím bližšie sa dostáva k miestu do F1, tým viac ho budeme pozorovať. Nuž a keď sa chce dostať bližšie k miestu v F1, musí v aute F1 stráviť veľké množstvo času," poznamenal odborník stajne, ktorý však dodal, že Mazepinovo nasadzovanie do tréningov nie je také jednoduché a nie je to ani ideálne. Príliš často by menil prostredie a nepomohlo by mu to.

"Pre niektorých jazdcov môže byť zmätočné takto prepínať medzi F3 a F1. Autá sú výrazne iné a nechcete len tak preskakovať, lebo ani jedna vec nebude stopercentná. Viem, že chce pokračovať v učení sa a v zbieraní skúseností, ale do akej miery to bude, to určíme teraz po týchto testoch," dodal Otmar Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk