F1.sk F1.sk

Ľuďom z Mercedesu sa bude lepšie lietať, dohodli sa s NetJets
zdroj: Mercedes

Ľuďom z Mercedesu sa bude lepšie lietať, dohodli sa s NetJets

Mercedes v priebehu štvrtkového dňa potvrdil spoluprácu so spoločnosťou NetJets, ktorá zabezpečuje súkromné lety. Znamená to teda, že vedúcim predstaviteľom stajne sa bude lietať omnoho jednoduchšie a ušetria veľké množstvo času.

Vo videu informujúcom o rozbehnutí spolupráce sa objavil len Valtteri Bottas, pretože Lewis Hamilton má uzatvorenú inú leteckú zmluvu a pravidelne propaguje spoločnosť Bombardier. 

"V priebehu poslednej sezóny sme pracovali na optimalizovaní každej oblasti fungovania nášho tímu, čo zahŕňa aj najlepšie manažovanie výziev týkajúcich sa cestovania," povedal športový šéf tímu Toto Wolff. "Ľudia si automaticky myslia, že súkromná letecká preprava znamená luxusný životný štýl, ale v F1 je to už dlhšie bežná prax."

"Ušetríme tak množstvo cenného času, ktorý môžeme napokon investovať do hľadania dodatočného výkonu. Vieme, že tieto dodatočné hodiny sa vedia postarať o rozdiel a tím udržať čerstvejší a v lepšej fyzickej forme. Som veľmi rád, že túto skutočnosť sme dokázali pretransformovať do spolupráce s trhovým lídrom, akým je spoločnosť NetJets," dodal Rakúšan.

Valtteri Bottas absolvoval svoju prvú cestu s NetJets pred Veľkou cenou Maďarska, keď sa vďaka tejto firme prepravil z Nice do Budapešti. Video nájdete nižšie.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk