F1.sk F1.sk

Verstappen priznal, že s Ricciardom sa asi bude musieť ešte raz porozprávať
zdroj: TASR/AP

Verstappen priznal, že s Ricciardom sa asi bude musieť ešte raz porozprávať

Max Verstappen v úvode Veľkej ceny Maďarska kolidoval s kolegom Danielom Ricciardom a vyradil ho z pretekov. Bola to čisto jeho chyba, čo uznali aj komisári, ktorí mu udelili desaťsekundový trest. Red Bull tak za jednu vec zaplatil dvakrát.

Holanďan sa svojmu austrálskemu partnerovi okamžite ospravedlnil, ale uznal, že s ním ešte bude musieť prehovoriť. "Hovoril som s ním, ale pred ďalšími pretekmi sa asi ešte budeme musieť pozhovárať," povedal Verstappen, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Vždy sme mali veľmi dobrý vzťah."

Vrátili sa už veci späť do normálu? Pomohla prvá debata? "Myslím, že áno," odpovedal devätnásťročný mladík. "Toto si však nechám medzi mnou a Danielom."

Nehoda sa zrodila v zápale boja, keď sa obaja pretekári pokúšali o to, aby si vybojovali čo najlepšiu pozíciu. "Prvé kolo je jednoducho prvé kolo. Musíte sa pokúsiť dostať sa do najlepšej možnej pozície. Práve vtedy musíte aj riskovať, lebo vám to určí pozíciu. Robíte všetko, čo je vo vašich silách a robíte to v záujme napredovania."

"Ale zablokovali sa mi kolesá a od toho okamihu som bol už len pasažier. Pozrite sa, obom nám išlo o to, aby sme napredovali. Ja som tie kolesá zablokoval preto, lebo predo mnou bolo iné auto... a následne som trafil Daniela. Takto to človek pochopiteľne nechce, ale tieto veci nikto nerobí úmyselne," skonštatoval Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk