F1.sk F1.sk

Rozhovor s Maxom Verstappenom: Taká bola prvá časť sezóny
zdroj: Red Bull Content Pool

Rozhovor s Maxom Verstappenom: Taká bola prvá časť sezóny

Max Verstappen má na svojom konte po jedenástich podujatiach ročníka 67 bodov. Päťkrát pre rôzne problémy vypadol a keď prišiel do cieľa, skončil raz tretí, raz štvrtý a štyrikrát piaty.

Doterajší priebeh ročníka hodnotí v rozhovore, ktorý publikovala oficiálna stránka Red Bullu Racing.

Ako by si zosumarizoval prvú časť sezóny? Zdá sa, že zbehla veľmi rýchlo!

"Zatiaľ je to zaujímavá sezóna. Pochopiteľne, že moje vypadnutia nie sú pozitívne, ale celkovo si myslím, že s našimi výkonmi môžeme byť spokojní. Azda sme očakávali niečo viac, ale čo už... zo situácie ťažíme maximum."

Max Verstappen
Red Bull

Práve si prekročil hranicu 50 štartov. Aký je to pocit?

"Musím úprimne povedať, že mám pocit, ako keby som tu bol už dlho! Dúfajme, že sa dostaneme aj na 250 alebo také niečo!"

V tomto roku si zviedol už niekoľko dobrých bojov, hlavne si spomíname na ten so Sebastianom Vettelom zo Silverstone. Aký to bol pocit?

"Veľmi, veľmi dobrý. Užil som si to. Bohužiaľ sme neboli dosť rýchli na to, aby sme sa ho napokon dokázali držať, ale pozíciu som mu nechcel prenechať len tak jednoducho. Zviedli sme dobrý boj. Tvrdý, ale podľa mňa férový."

Max Verstappen pred Sebastianom Vettelom
TASR/AP

V tomto roku si mal doposiaľ neskutočnú podporu. Vidíme ju na každých pretekoch, ale hlavne na európskych - všade cestuje veľký kontingent fanúšikov oblečených v oranžovom. Je to potešujúce, prípadne to dodáva zvýšený tlak?

"Rozhodne je to povzbudzujúce, je to motivácia. Každý rok ich je viac a viac! Podpora fanúšikov z Holandska bola obrovská a je skutočne výnimočné môcť to vnímať. Nedodáva mi to tlak, pretože vždy sa pokúšam ísť absolútne na maxime. Nevytvára to dodatočný tlak, ako ten, pod ktorý sa dostávam sám. Podľa mňa je to veľmi pozitívne."

Mimo trate si už takisto stihol niekoľko bláznivých vecí. Ktorá bola najpamätnejšia?

"Veľmi som si užil ľadový hokej v Salzburgu, ale najlepšie bolo zatiaľ pretekanie sa v karavanoch na Red Bullu Racing. V jednom okamihu som sa tak smial, až som plakal. A myslím že Daniel tiež, bolo to úžasné."

Daniel Ricciardo a Max Verstappen s karavanmi
Red Bull Content Pool

Na aute sme práve registrovali viaceré novinky. Aký pocit ti to dodáva pred začiatkom druhej časti ročníka?

"Pochopiteľne, že vždy sa pokúšame zlepšiť. Dúfajme, že vylepšenia nás posunú vpred. Našim cieľom je dostať sa bližšie k čelu a pripravovať si veci pre budúci rok. Súčasne chceme potrápiť lídrov."

Na najbližšom podujatí v Belgicku pravdepodobne uvidíme ešte mohutnejší oranžový dav. Tešíš sa na to?

"Jasne! Je to moja obľúbená trať a tak trochu aj domáca veľká cena. Tento krátky výlet absolvuje množstvo holandských fanúšikov. V minulom roku to bolo fakt šialené a teším sa, že to opäť zažijem."

Max Verstappen pred svojimi fanúšikmi
Red Bull Content Pool

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk