F1.sk F1.sk

Russell čaká na okamih, keď Wolffovi povie: Som pripravený
zdroj: Mercedes

Russell čaká na okamih, keď Wolffovi povie: Som pripravený

Mercedes dal počas dvoch testovacích dní na Hungaroringu príležitosť devätnásťročnému lídrovi šampionátu GP3 a svojmu mladíkovi Georgovi Russellovi. Angličan odjazdil v utorok 119 kôl a v stredu k ním pridal ďalších 90.

"To, že som konečne mohol zasadnúť do monopostu pre rok 2017, je neuveriteľná skúsenosť," povedal Russell v rozhovore pre oficiálnu stránku F1. "A hlavne skutočnosť, že tu ide o trojnásobných majstrov sveta z Mercedesu, robí túto skúsenosť ešte výnimočnejšou. Mal som pocit, že aspoň malou časťou môžem prispieť k ich úspechu - aj keď je to skutočne malá časť, cítim sa byť súčasťou tímu, čo je neskutočný pocit hlavne keď sme v ich podaní svedkami úspešného víkendu."

"V Brackley som už na simulátore odviedol veľké množstvo práce a musím priznať, že je to veľmi dobre porovnateľné. Rýchlosť, ktorú dosahujeme na simulátore a ktorou jazdíme na okruhu, rýchlosť v zákrutách, ale aj všetko ostatné, je v mimoriadne dobrej korelácii. Jediný veľký rozdiel je v tom, že na simulátore necítim všetky tie preťaženia, čo je skutočne obrovská vec. Nuž a ďalšia vec sa týka toho, že na simulátore neexistuje ani faktor strachu; keď cez zákrutu prejdem o niečo rýchlejšie, ako by som mal, a skončím v múre, tak len stlačím 'reset' a pokračujem," usmial sa talentovaný pretekár.

George Russell
Mercedes


Russell ďalej hovoril aj o tom, že ešte ako malý chlapec považoval napredovanie smerom k "efjednotke" za prirodzené a samozrejmé. Ibaže neskôr sa ukázalo, že to nebude také jednoduché...

"Keď som bol menší, tak som vždy sníval o tom, že sa mi podarí dostať do Formuly 1. Myslel som si, že to bude niečo jednoduché... že len tam prídem, budem súťažiť a hotovo. Postupom času som však začal mať pocit, že tento sen sa mi akosi vzďaľuje, až som okolo roku 2015 usúdil, že Formula 1 je mimo môj dosah. Začal som sa obzerať aj po iných cestách a hľadal som niečo iné, s čím by som v kariére pokračoval. Až prišiel rok 2016 a úžasná príležitosť, ktorú mi dal Mercedes."

"Momentálne môžem robiť len jediné: odvádzať si svoju prácu pre Mercedes, robiť si svoje povinnosti na simulátore a v GP3 sa pokúsiť vyhrať čo možno najviac pretekov a získať majstrovský titul," pokračoval George Russell, aby na záver vtipne dodal: "Nuž a potom sa budem môcť telefonicky ohlásiť Totovi (Wolffovi, športovému šéfovi Mercedesu, pozn. red.) a povedať: 'Som pripravený.'"

George Russell
Mercedes

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk