F1.sk F1.sk

Minardi avizuje prehru mládežníckeho systému Ferrari i talianskeho motoršportu
zdroj: Ferrari

Minardi avizuje prehru mládežníckeho systému Ferrari i talianskeho motoršportu

Majiteľ jediného amerického tímu Formuly 1 Gene Haas na konci minulého týždňa potvrdil, že aj v budúcom roku si ponechá jazdecké zloženie Romain Grosjean - Kevin Magnussen. Na jednej strane je to pochopiteľná a logická voľba, keďže obaja sú to solídni pretekári, no na druhej strane do istej miery zarmútila Talianov. Pýtate sa prečo?

Odpoveď je jednoduchá: Scuderia Ferrari má vo svojej jazdeckej akadémii (FDA) niekoľkých talentovaných jednotlivcov, ktorí by v budúcom roku teoreticky mohli jazdiť v F1. Do áčka ich asi nenominuje, pretože tam dáva dlhodobo šancu len skúseným a ostrieľaným pretekárom, no mohla by ich posunúť svojmu odberateľovi motorov. Nuž a keďže Sauber možno odíde k Honde, k dispozícii ostane len Haas.

Táto situácia rozosmutnila bývalého majiteľa tímu Minardi, Gian Carla Minardiho. "Ak je to tak, tak to bude prehra Ferrari," uviedol Talian na svojej internetovej stránke. "Naďalej však verím, že toto rozhodnutie bolo spravené len preto, aby v rámci tímu, ktorému to ide veľmi dobre, zachovali pokoj a jediným cieľom je jednoducho v druhej časti sezóny nazbierať čo najviac bodov."

"Ale ak to bude inak, tak je to prehra celého mládežníckeho systému Ferrari i prehra talianskeho motoršportu. Bol by som z toho smutný, rozladený a sklamaný. Ak by sa naplnil tento scenár, tak by bolo jasné, že jazdci Ferrari v tomto smere nemajú žiadnu ochranu a podporu. Potvrdilo by sa, že Ferrari nemá vplyv na rozhodnutia svojich klientov. Na takýto scenár radšej nechcem ani pomyslieť," dodal Gian Carlo Minardi.

Ferrari by rado dalo šancu Talianovi Antoniovi Giovinazzimu, ktorý je úradujúcim vicemajstrom GP2, prípadne Monačanovi Charlesovi Leclercovi, ktorý v nástupcovi tejto série - F2 - zatiaľ totálne dominuje. Aj preto bude mať Scuderia pravdepodobne aj naďalej záujem o dodávku pohonných jednotiek pre tím Sauber, kde by takto niektorého zo spomínanej dvojice mohla "pretlačiť".

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk