F1.sk F1.sk

Horner chváli Hamiltona: Fenomenálne
zdroj: TASR/AP

Horner chváli Hamiltona: Fenomenálne

Lewis Hamilton dominantným spôsobom ovládol Veľkú cenu Veľkej Británie a získal tzv. "grand slam". Vyhral kvalifikáciu, preteky, zaznamenal najrýchlejšie kolo a viedol počas všetkých kôl. Podarilo sa mu to piatykrát v kariére a pred domácimi fanúšikmi si to patrične vychutnal.

Svoje preteky v Silverstone vyhral už piatykrát a podarilo sa mu to štyrikrát po sebe. "To, čo dosiahol, je fenomenálne," chválil ho šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "O jeho bilancii z domáceho podujatia môžu ostatní len snívať. Odjazdil mimoriadne silné preteky, nespravil žiadne hlúposti a víťazstvo si zaslúžil."

Predčil už Hamilton aj zvučné mená ako Jackie Stewart alebo Jim Clark? "Ťažko porovnávať jednotlivé éry, pretože dnešné autá sú v porovnaní s tým, s čím jazdili Stewart, Clark alebo James Hunt, mimoriadne spoľahlivé. Treba to vnímať aj v takomto kontexte. Určite je však v ich kategórii," dodal Horner.

Lewis Hamilton vybojoval už svoje 57. víťazstvo, pričom viac ich má len Michael Schumacher (91). Z hľadiska pole positions je na čísle 67 a Schumiho rekord môže vyrovnať už o dva týždne v Maďarsku. Resty má však ešte po stránke majstrovských titulov: má "len" tri, no Sebastian Vettel a Alain Prost štyri, Juan Manuel Fangio päť a Michael Schumacher sedem.

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk