F1.sk F1.sk

Martin Brundle nečakane ochorel a nemohol prevziať ocenenie
zdroj: Zdeněk Rýzner

Martin Brundle nečakane ochorel a nemohol prevziať ocenenie

Martin Brundle prišiel kvôli náhlym zdravotným problémom o možnosť prebrať si ocenenie za dvadsaťročnú prácu na štartovom rošte.

Dlhoročný televízny redaktor a bývalý jazdec, ktorý sa zúčastnil 165 súťažných víkendov, mal prevziať trofej od Rossa Brawna, generálneho riaditeľa Formuly 1. Predtým, než sa tak stalo, sa dostavili zdravotné problémy, kvôli ktorým sa ocitol pod drobnohľadom zdravotníckeho centra na okruhu Silverstone.

Sky Sports neskôr potvrdili, že 58-ročný Angličan bol plne pri vedomí a v dobrej nálade. „S potešením môžeme oznámiť, že Martin opustil okruh a keď odchádzal, ukázal fanúšikom palec hore,“ povedal hovorca v rozhovore pre média. 

Brundleho problémy prišli celkom nečakane a neskôr sa potvrdilo, že vírus spôsobil žalúdočné problémy. "Želám ti všetko najlepšie," uviedol Damon Hill prostredníctvom sociálnej siete Twitter. 

Nie je to po prvýkrát, čo sa u Brundla objavili zdravotné komplikácie priamo počas pretekov. Začiatkom tohto roka oznámil, že ešte počas minuloročnej VC Monaka utrpel slabší infarkt. Je pozoruhodné, že napriek tomu bol schopný moderovať rozhovory s jazdcami na pódiu.

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk