F1.sk F1.sk

Malja o cieľoch Force Indie: Od tretieho po šieste miesto
zdroj: TASR/AP

Malja o cieľoch Force Indie: Od tretieho po šieste miesto

Vyzerá to tak, že Force India sa v aktuálnej sezóne stabilizovala na štvrtom mieste konštruktérskeho poradia. Po desiatich podujatiach má 95 bodov, tretí Red Bull 174 a piaty Williams 41. Spolumajiteľ stajne Vidžaj Malja však nič nepovažuje za garantované a podľa neho je možné tretie, ale naopak aj šieste miesto.

"Máme zdroje na to, aby sme to zvládli," hovoril vzhľadom k možnému útoku na Red Bull Racing. "Človek si musí stanovovať vysoké ciele, pretože práve tie vám umožnia podávať najlepšie možné výkony."

Istá je však aj ďalšia vec, ktorá Force Indii v úvode ročníka pomáhala: "Len s dvoma autami na bodoch je možné v konštruktérskom poradí niečo pohnúť."

A v tomto smere je Force India napríklad omnoho lepšia ako Renault, kde Jolyon Palmer zatiaľ vôbec nebodoval. "Našim hlavným konkurentom bude Williams. V padoku vládne pocit, že pohon z dielne Mercedesu je najlepší a tak my, ako aj oni, ho máme. Bude to teda vyrovnané."

Podceňovať však nemožno ani Renault, ktorý má zatiaľ len 26 bodov. "Hülkenberga som mal v tíme a viem, na čo môže mať," odkázal Vidžaj Malja. "Vôbec to nie je tak, že by nás už nemohli dostihnúť. A aj Toro Rosso nás môže dostihnúť. Ako sesterský tím Red Bullu vždy budú mať na to, aby podávali dobré výkony."

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk