F1.sk F1.sk

Hamilton: Nie som tu pre srandu, som tu, aby som získal titul
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Nie som tu pre srandu, som tu, aby som získal titul

Lewis Hamilton vo Veľkej Británii získal všetko, čo sa dalo. Pole position, viedol v každom momente pretekov a zajazdil aj ich najrýchlejšie kolo. Svojim kritikom posiela jasný odkaz: Sám najlepšie vie, čo je preňho dobré.

Brit svojím dominantným výkonom ovládol preteky. Piatym víťazstvom na domácej pôde sa vyrovnal Jimovi Clarkovi a Alainovi Prostovi. Domov si odnáša putovnú trofej.

"Dlho som čakal na to, kým dostanem jej kópiu," povedal po pretekoch Lewis Hamilton. "Aby som bol úprimný, ani neviem, či ju mám. Svoje trofeje som už nejaký čas nevidel, dávam ich totiž do skladu! Jedného dňa sa na ne pozriem. Táto je krásna, je na nej vyrazených toľko legendárnych mien. Som hrdý na to, že na nej je aj meno Hamilton a zostane tam aj dlho po mne."

Počas posledných pár víkendov sa v Mercedese vždy objavil deň, kedy niečo nefungovalo. Vo Veľkej Británii sa tímu prihodila len jedna nepríjemnosť s výmenou prevodovky na aute Valtteriho Bottasa. Tím však pokračoval vo svojej práci a ziskom double potešil všetkých svojich fanúšikov.

Lewis Hamilton
TASR/AP


"Auto dnes bolo bezchybné," vyhlásil Lewis Hamilton a vyjadril veľkú hrdosť na všetkých ľudí v továrni. "Môj štart bol veľmi dobrý a bol som schopný si udržať náskok pred Kimim. Kúsok po kúsku som ho naťahoval. Na obrazovkách som videl aj časť Valtteriho pretekov. Potom som započul, že sa vyskytli nejaké defekty, takže vediac, že ostatní majú problémy, som pokračoval o čosi opatrnejšie. Keď som preťal cieľovú čiaru, cítil som, že stále môžem pokračovať."

Tridsaťdvaročný Brit sledoval Bottasovo snaženie a dúfal, že sa mu podarí zobrať nejaké body svojmu najväčšiemu konkurentovi v boji o titul: "Neustále som pozeral, kde bol Vettel. Dúfal som, že sa Valtteri na neho dotiahne a prebehne ho. Potom som zazrel ten súboj a bol som veľmi potešený, keď sa mu to podarilo. Nečakal som však, že na konci bude mať taký problém."

Lewis Hamilton dostáva dávku šampanského
TASR/AP


Na tlačovej konferencii sa novinári opäť vrátili k Britovej neúčasti na podujatí v Londýne. Reportéra The Sun zaujímalo, či sa Hamilton plánuje pripravovať na ďalšie preteky v Disneylande.

"Nemyslím si, že je tu nejaký dôvod na spochybňovanie mojej prípravy," odvetil pilot Mercedesu. "Mám viac pole position ako väčšina. Ďalší týždeň budem tvrdo trénovať v niekoľkých lokalitách - ako vždy. Mám prácu, na ňu sa budem celý týždeň koncentrovať. Do Británie prídem aspoň na dva dni, aby som sa zastavil v továrni."

Lewis Hamilton považuje seba za svojho najlepšieho trénera: "Mám veľké šťastie, že viem, čo je pre mňa dobré. Inak by som nikdy nezískal všetky tie pole positions, nezískal by som toľko víťazstiev. Trénujem sa sám a viem, ako sa pripraviť. Tento víkend to dokázal."

"Nie som tu pre zábavu a chichúňanie sa. Som tu, aby som získal titul," povedal pre Sky Sports.

Počuli sme špekulácie o tom, že Hamilton zvažuje ukončenie svojej kariéry. "Je to príliš vzdialené. Ešte nás čaká obrovský kus sezóny. Cítim sa, akoby som bol na vrchole. Neviem si to predstaviť a nemám ani dôvod prestať. Užívam si to tu - s tímom mám kontrakt aj na ďalší rok."

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk